10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הכוח חוזר ללקוח
מאת: יהורם אלוני
בשבוע שעבר נכנס לתוקפו ''חוק הצרכנות' אשר יחייב את בעלי העסקים להחזיר כסף ללקוחות עבור מוצרים שהוחזרו לחנות.
'אינדקס', שיצא לבדוק מה אומרים בעלי העסקים בעיר על החוק החדש, הופתע לגלות שהחוק הזה כבר ממומש בחלק מהעסקים בעיר.
 
בסיור שערכנו במרכז המסחרי ברחוב שבזי בעיר עולה כי במרבית העסקים מברכים על החוק החדש.

עופר, מכפר השעשועים באזור התעשייה הישן: "אני חושב שהחוק הזה של כסף במקום זיכוי נועד רק להיטיב עם הלקוחות ואני בעד החוק הזה. אנחנו ב"כפר השעשועים" כבר הכנו מראש תקנון שמאפשר לקבל זיכוי כספי במקום זיכוי אבל רק בתנאי שהמוצר נקנה מכפר השעשועים. עשינו זאת בעבר ונמשיך לעשות זאת בעתיד- לתת ללקוח כסף במקום זיכוי". עופר מוסיף "כמו שאני קונה מוצר במקום אחר ורוצה לקבל החזר כספי במידה והתחרטתי כך כבעל החנות ארצה לתת שירות כמו שאני רוצה לקבל".

מיטל מחנות 'משאלות' במרכז העסקים 'נווה אפק: "בחנות 'משאלות' מברכים את החוק החדש של החזר כספי במקום זיכוי אבל אנחנו מקווים שהצרכן הישראלי יידע להשתמש בחוק כפי שצריך, כגון שלא נמצא מוצר חילופי למוצר שהוא קנה בחנות, שיש קבלה שקנה מהחנות עצמה והכי חשוב שהמוצר באמת לא מתאים לו וזה כמובן כפוף לתנאי התקנון. חשוב לקרוא את התקנות להחזר כספי לפני שניגשים לחנות עצמה".

יניב ודורון מרשת "מיחשוב פור יו": "הקפדנו עוד לפני החוק לאפשר לציבור לקוחותינו להחזיר מוצרים ולקבל כסף בחזרה. החוק החדש בא במטרה לסייע לצרכן מול עסקים שמערימים קשיים כאשר הצרכן מעוניין להחזיר מוצר. האמונה שלנו היא שלקוח שהחזיר מוצר וקיבל את כספו בחזרה יישאר לקוח נאמן של הרשת. להערכתנו אחוז הלקוחות שינצלו את החוק בצורה לא נאותה יהיה אחוז שולי ביותר. בעקבות כניסת החוק לתוקף בצענו רענון והדרכה לכל מנהלי הסניפים שלנו אודות התקנות החדשות".

רועי עובדיה, מחנות מתנות וכלי בית 'רויאל סנטר': "אני חושב שמדובר בחוק שרק יכול להיטיב עם הלקוחות אבל לשמחתי החוק מיושם אצלנו כבר הרבה זמן. עשינו זאת בעבר ונמשיך לעשות זאת בעתיד ונמשיך לתת ללקוח החזר כספי במקום זיכוי. כמו שאני רוצה לקבל החזר כספי במידה וקניתי מוצר שלא מתאים לי, כך כבעל החנות אעשה שירות טוב ללקוחות ואחזיר כסף במקום זיכוי".

אבנר ומיכל מ'אב- דן', חנות לכלי כתיבה: "החוק הזה של כסף במקום זיכוי משרת נאמנה את הלקוח רק אם הוא נאמן לעצמו אבל לנו ידוע שהלקוחות הישראלים מנצלים כל פרצה ולפעמים נוהגים שלא ביושר תוך ניצול החוק. החוק הוא חוק טוב הבעיה היא שעלולים לנצל אותו לרעה".

אילן יהב מחנות כלי בית ומתנות: "החוק מטיב עם הלקוחות, והוא בתוקף רק אם המוצר נקנה מהחנות".

תאריך: 23/12/2010
גיליון: 766
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il