04/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
מי יציל את הבית שלי?
מאת: אבי חימי- עורך דין
אי אפשר שלא להעריך את אותם צעירים (וגם מבוגרים יותר) שעזבו את דירותיהם ואת בתי הוריהם ועברו להתגורר במאהלי המחאה, גם אי אפשר שלא להבין אותם,
שהרי מחירי הדירות, לקניה ולהשכרה, במרכזי הערים, נהיו אכן גבוהים עד בלתי נסבלים.
 
ואולם מחיר הוא שאלה של היצע וביקוש - וכאשר ההיצע הוא מוגבל - ובעניין זה אין מה לעשות, זוהי עובדה, ההיצע במרבית מרכזי הערים, אשר כבר בנויים עד תום, הוא נתון קבוע שלא ניתן לשינוי - וכאשר הביקוש הוא גבוה וכולם רוצים לגור במרכזה של העיר - אז המחיר עולה, זוהי דרכו של עולם.
הצעירים צריכים להבין שלא חייבים לגור במרכזה של עיר בכלל, ובמרכזה של תל אביב בפרט. אני, כשהשתחררתי מצבא הקבע ונרשמתי ללימודיי באוניברסיטת תל-אביב, אז בוודאי שרציתי לגור בתל אביב ובקרבת האוניברסיטה, אך הסתפקתי במה שידי הייתה משגת, בדירה קטנה בדרום נתניה וחייתי שם חיים מלאים. גם בהמשך חיי, כשחיפשתי מקום להשתקע בו, בחרתי בראש העין שלא הייתה נחשבת לעיר יוקרתית כפי שהיא היום (תודה על כך לראש העיר לשעבר יגאל יוסף) ופנינות פוטנציאליות כמו ראש העין יש עוד רבות בארצנו.
אם אותם צעירים במקום לגור באוהלים היו מתאגדים ושוכרים למשל דירות זולות, זולות מאוד, בשוליה של העיר תל אביב, היכן שאיש אינו רוצה לגור, אז כוחות השוק כבר היו עושים את שלהם. פתאום היה נפתח בית קפה ולצידו בית קפה נוסף, ואז היה נפתח פאב, וסופר מרקט וכו' וכו' – ראו ערך שכונת פלורנטין בתל אביב, שעד לפני עשור הייתה שכונת עוני שאיש אינו רוצה לגור בה וכיום היא אבן שואבת לצעירים. שכונות כאלה יש בתל אביב, ובערים אחרות, למכביר.
נראה לי שמחאת האוהלים היא מחאה שיש בה, לצד היותה מעוררת הערכה, גם מעט ילדותיות וחוסר הבנה ונראה לי שהצעירים נאבקים מאבק נכון, אך מכוונים את חיציהם למקום הלא נכון. לדעתי המאבק צריך להיות על בנייה בפריפריה, כזו שמיועדת לזוגות צעירים או לצרכי שכירות ועל פיתוח תשתיות שיובילו את תושבי הפריפריה שתיבנה למרכזי הערים ולמקומות התעסוקה.
זהו הפתרון אותו הממשלה מציעה כיום לאורה של מחאה ועל כך צריך לברך. אך מן הצד השני זהו גם מקום לדאגה, ניסיון החיים מלמד שפתרונות שנולדים בחופזה ותחת לחץ אינן מובילים לתוצאות הרצויות ולכן אני קורא לממשלת ישראל, שימו את נושא הדיור על סדר היום, אתם מחויבים לעשות כן, אבל אל תתנו למחאה להשפיע על שיקול דעתכם ותגיעו לפתרון מושכל, כזה שבסופו של יום גם יצלח.
בהזדמנות זו אני רוצה לברך ולשבח את חברי, סגן ראש העיר, רזיאל אחרק, שכבר לפני חודשים רבים זעק את צעקת הזוגות הצעירים, ראה את הנולד, הציע פתרונות למצוקת הדיור של צעירי ראש העין וחבל שזכה לחסמים בלתי ברורים. אבל אני סמוך ובטוח, כפי שאני מכיר את רזי, כי הוא בלתי ניתן לעצירה.
 
שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 28/07/2011
גיליון: 796
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il