16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש העירייה נגד שר השיכון
מאת: יהורם אלוני
ראש העירייה, משה סיני יצא השבוע נגד תוכניתו של שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס להציף את העיר בבניית אלפי דירות להשכרה וב'מחיר למשתכן'.

ראש העירייה נדהם לקרוא בעיתונות כי שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, מתכוון להקצות קרקע לבניית 1000 יחידות דיור להשכרה, ועוד כ- 1000 יח"ד ב'מחיר למשתכן' בראש-העין ללא הסכמתו וללא תיאום עימו. "אשמח להקצאה מוזלת אולם רק לאחר שישונו הקריטריונים לקבלת הדיור המוזל, כך שכל זוג צעיר עם ילד או שניים יהיו זכאים להטבות בדיור, ובכלל זה לתושבי העיר ראש-העין. האם נמתין עד שהזוגות הצעירים יביאו ארבעה-חמישה ילדים, ייכנסו למעגל העוני, ואז נאפשר להם לקבל דיור מוזל?" שואל סיני. "זה אבסורד שאין כדוגמתו. אני דואג לכלל הזוגות הצעירים, גם לדתיים וגם לחילוניים. כך, אוכל לעזור לזוגות הצעירים תושבי ראש-העין, לסטודנטים וצעירים שידם אינה משגת לרכוש דירה או לשכור דירה במחירים מופקעים, בוודאי שלא כפתרון 'בשלוף' לבעיות הדיור לכלל תושבי המדינה." סיני אמר כי הוא רוצה לבנות בעיר באופן מושכל, כדי שהתושבים שירכשו את הדירות יקבלו את התנאים האופטימאליים למגורים. "אין הכוונה שירכשו דירה באמצע שומקום, בלי כבישים, בלי גן ילדים. האינטרס הראשון במעלה בעיניי כראש עיר, הוא לדאוג לתושבי עירי, ולשם כך נבחרתי." סיני פונה לאטיאס בבקשה למצוא את הדרך החוקית לשינוי הקריטריונים לקבלת ההטבות לדיור מוזל, ומוסיף: "במידה ולא תמצא הדרך להענקת ההטבה לזוגות צעירים עם ילד אחד או שניים, ואם המהלך לא ייעשה תוך תיאום עימי להכנת התשתיות הראויות אטרפד מהלך כזה. אף שר בממשלה לא יכתיב לעיר ראש העין את עתידה. יש לנו אחריות לדאוג לזוגות הצעירים בעיר שלנו, ולא נסכים להחזיר את העיר שנים אחורה", אומר סיני.

עוד נודע כי ראש העירייה יצא השבוע יחד עם מספר ראשי ערים נגד תוכניתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו להגדלת היצע הדירות. במסיבת העיתונאים שכינס המרכז לשלטון מקומי, אמר יושב הראש, שלמה בוחבוט: "שנתניהו יבנה לבד את התוכנית שלו. אף אחד לא שאל אותנו ולא התייעץ איתנו על התוכנית". בפגישה, הבטיחו ראשי הערים לנסות ולטרפד את התוכנית של ראש הממשלה. סיני עצמו שיגר לאחרונה מכתב לשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס ובו התריע בפניו על התוכנית החדשה של ראש הממשלה. במכתב כתב סיני: "פרסום מכרזי שיווק ללא תיאום איתנו יגרור לצערי הודעה מיידית על ידינו באשר לאי יכולתנו להעניק היתרים לקבלנים הזוכים במכרזי משרד השיכון".

עפ"י החישובים שנערכו ברשויות המקומיות, הקמת הדירות המוזלות עליהן הכריז נתניהו דורשת למעלה מ- 140 מיליון ₪ לפיתוח התשתיות ולדברי ראשי הערים: "אי אפשר לבנות מבלי ליישר את הקרקע, לסלול כבישים, לבנות מוסדות חינוך, תשתיות הכוללות: חשמל, ביוב, בזק ומים. כל זאת דורש תקציב. השלטון המקומי לא ייתן ידו לבלופים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו".

בתמונה: סיני ואטיאס בימים יפים יותר.

תאריך: 28/07/2011
גיליון: 796
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il