11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
משרד הפנים אישר את העלאת הארנונה
מאת: יהורם אלוני
גזבר העירייה, רחבעם חיים: ''הארנונה בעיר ניצבת בין הנמוכות בארץ''.
משרד הפנים אישר לשש ערים להעלות את הארנונה לשנת 2011, בניהן ראש העין. ערים נוספות שאושרה להן העלאה של הארנונה: בית שאן, רעננה, הוד השרון, חצור הגלילית ומיתר. ההעלאה תהיה רטרואקטיבית, כלומר, תחול על כל שנת 2011, כך שהתושבים ישלמו בחודשים האחרונים של השנה גם את עלות התוספת על החודשים ינואר-יוני שלפני האישור של משרד הפנים. משרד הפנים אישר למעשה את החלטת העירייה בתחילת השנה להעלאת הארנונה בשיעור של 4% לבנייני מגורים ו- 9% לעסקים.
כזכור, בחודש נובמבר 2010 אישרה מליאת מועצת העירייה ברוב קולות את העלאת הארנונה לשנת 2011 בשיעור של 4% לבנייני מגורים ו- 9% לעסקים. בעלי בניינים המשמשים למלאכה ישלמו תוספת של 15%. החלטה זו הייתה טעונה את אישורו של משרד הפנים והעירייה אף פנתה במכתב למשרד הפנים לאשר את החלטת המליאה לייקור תעריפי הארנונה. אגב, בין הרשויות שביקשו להעלות את גובה הארנונה נמצאים כ- 100 ערים נוספות. חלק מראשי הערים שפנו למשרד הפנים הסבירו את כוונתם לייקר את הארנונה בכך שהממשלה צמצמה את תקציבי האיזון שנועדו לסייע לרשויות המקומיות שנמצאות בגירעונות.
גזבר העירייה, רחבעם חיים הסביר בישיבת המליאה המדוברת את המניעים להעלאת הארנונה: "עיר כמו ראש העין שנהנית כיום מהכנסות בגובה של כ- 50 מיליון ₪ מתשלומי הארנונה מעסקים באזור התעשייה אפק- לא זכאית לקבל תקציבים או מענקים ממשרד הפנים, כך שאין לנו ברירה אלא להעלות את גובה תשלומי הארנונה." הגזבר הוסיף כי גם כיום לאחר העלאת הארנונה "עדיין הארנונה בעיר ניצבת בין הנמוכות בארץ". אין ספק כי קיימת מרירות ואכזבה בקרב תושבי העיר נוכח העלאות הארנונה בשנים האחרונות. בעקבות זאת, מתארגנים תושבים לנסות ולהשפיע על חברי מועצה להימנע מהעלאת הארנונה בשנה הבאה. במידה ולא יצליחו, דיווחו לנו תושבים כי הם מתכוונים להקים דוכני החתמה בעיר נגד העלאת הארנונה. במקביל, הם מתכוונים לפנות למשרד הפנים בבקשה להימנע מהעלאת הארנונה ולהתחשב בתושבי העיר. "לא יתכן שהארנונה תעלה מדי שנה. צריך להתחשב בתושבי העיר שמתקשים לגמור את החודש", אמרו השבוע תושבים.
מהעירייה נמסר בתגובה: "המדובר באישור שניתן ליותר מ-100 רשויות בישראל על ידי משרדי הפנים והאוצר, על רקע ההכרה בנטל הגובר על הרשויות המקומיות, כאשר עשרות רשויות, כולל החזקות ביותר, העלו את הארנונה בשיעור גבוה יותר מראש העין.
העלייה בהוצאות הרשויות נובעות בין היתר מהסכמי השכר שהאוצר חותם עם המעסיקים, העלאת שכר המינימום, עליה בתעריפי המים, ועוד. גם לאחר העלאת הארנונה בעיר, שנועדה לשמור על השירות לתושב, הארנונה בראש העין מהנמוכות באזור המרכז, בהשוואה לערים אחרות כדוגמת: חולון, גבעתיים, רמת גן, רחובות, הרצליה, חיפה, נתניה, פ"ת, רמת השרון, ראשל"צ, שוהם, מודיעין כפר סבא ועוד".
תאריך: 28/07/2011
גיליון: 796
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il