11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''אני רוצה להיות קצין''
מאת: יהורם אלוני
למרות הנכות הקשה, נתנאל יהודה, תושב העיר, התגייס לצה''ל וכעת שואף להיות קצין.
אנו מסמנים לעצמנו מטרות בחיים ומנסים להגשים אותן. מחלק מאיתנו נדרש לאגור כוחות מעבר ליכולת ולהיאבק במכשולים רבים כדי להגשימן.
המטרה של נתנאל יהודה, בן 21 מראש העין הסובל מניוון שרירים, הושגה. נתנאל ניצח במאבקו נגד שלטונות צה"ל שסירבו לגייסו, ולאחר מאבק קשה וארוך הצליח להתגייס ולשרת את המדינה בדיוק כפי שעושים חבריו כיום.
 
נתנאל נולד וגדל בראש העין. את לימודיו היסודיים עשה בבית הספר היסודי 'רמב"ם' ומשם המשיך לתיכון 'עתיד' בעיר. למרות המגבלות הקשות סיים את לימודיו בהצלחה והיה תלמיד מצטיין ואהוד על חבריו. כשהגיע זמן גיוסו לצה"ל ידע נתנאל שנכותו הקשה לא תאפשר את גיוסו לצה"ל "והתכונן למלחמה" כדברי חבריו. נתנאל, ששם לו למטרה להגשים את חלומו להתגייס לצה"ל, לא ויתר ולאחר מאבק לא קל, הסכימה הוועדה בצה"ל לגייסו לחיל האוויר והוא משרת כיום בקריה בתפקיד גרפיקאי. "רציתי לשרת את המדינה כמו כל חבריי לכיתה" אמר השבוע רב"ט נתנאל והודה שאת הכוחות הוא שאב ממשפחתו. "שאבתי את כוחות האלה ממשפחתי שנותנת לי תמיכה לאורך כל הדרך". נתנאל לא מתכוון להעביר את השירות הצבאי רק בתחום הגרפיקה ובימים אלה הוא מתכונן לקורס קצינים וזאת לאחר שקיבל את כל האישורים הדרושים. "אני רוצה להיות קצין" אמר לנו נתנאל בביטחון מלא.
מפקדו, רס"ר ניסן מושייב, אמר לנו השבוע: "מדובר באדם ענק". על ההיכרות שלו עם החייל נתנאל מספר רס"ר מושייב השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי': "יום אחד הגיע אליי קצין בחיל האוויר וביקש ממני לראיין אחד שרוצה להתגייס לחיל האוויר בעמדת המחשוב בתפקיד גרפיקאי. הבעתי את הסכמתי. לפתע הופתעתי לראות אותו בכסא גלגלים. לרגע נרתעתי אבל לא חששתי. כבר בשיחה הראשונה שלי הבנתי שמדובר בחייל מיוחד. ואני רוצה לומר לך, שאחרי ששוחחתי איתו התברר לי שמדובר באדם עם ראש על הכתפיים, פיקח וחכם עם ראייה אומנותית שמבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר. לדעתי אתה לא רואה כסא, אתה רואה אדם ענק. הוא עושה הכול לבד". רס"ר מושייב מוסיף: "אני ממליץ לכל המפקדים בצה"ל לתת לאנשים נכים את ההזדמנות כי לדעתי יש לרבים מהם את הכלים למימוש הפוטנציאל שלהם". רס"ר מושייב מספר כי נתנאל, מלבד היותו חייל מצטיין, נחשב לחייל אהוד ומקובל על החיילים בבסיס.
בינתיים, עד שרב"ט נתנאל יוציא רישיון נהיגה, נוהג אביו יהודה להסיעו לרכבת שלוקחת אותה עד לבסיס בקריה. נתנאל מבקש להעביר מסר לקוראי 'אינדקס אובייקטיבי': "העקשנות משתלמת והיא עפ"י רוב מצליחה. כאשר האדם שם לו למטרה אתגר מסוים והוא נתקל בקשיים שלא יישבר, כי בסופו של דבר הוא ינצח. לבני הנוער אני אומר- חשוב להתנדב למען ביטחון המדינה, למען הערכים, כי המדינה חשובה לכולנו".
תאריך: 04/08/2011
גיליון: 797
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il