16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
איך משפיעה מחאת האוהלים על מכירת דירות ואיך צריכה להשפיע?
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סכסון
בראשית דברי רציתי לציין שאני בהחלט שמח ש''העם'' יצא לרחובות להפגין על משהו, כרגע לא משנה מהו המשהו הזה, אבל טוב לדעת שניתן לצאת מארבע אמותינו בשביל לקדם נושא שחשוב לנו .
לצערי, הנושא הזה הוא הכול: גם דיור וגם מעונות לילדים וגם מתמחים וגם סטודנטים וגם וגם, דומה שכל מי שרצה להגיד משהו ולא הקשיבו לו, הגיע להפגין .
לגבי האנשים שמפגינים על מחירי הדיור- אני מסכים איתם לגמרי, לא ייתכן שזוג צעיר ייאלץ לשלם על דירת 4 חדרים כ-500,000 ₪ הון עצמי ראשוני לפני שיפוץ ולפני ריהוט, זהו סכום שרוב הזוגות לא יכולים לגייס .
נראה לי שרוב בעלי הדירות היום לא היו יכולים לקנות את הדירות שהם גרים בהן אם הן היו במחירים של היום .
השבוע ישב אצלי בחור צעיר עם אביו. הם היו במו"מ על דירה שירדה ב-10% מתחת למחירה לפני 3 חודשים. האבא ערער את הביטחון של הבן ונקט גישה של 'הכל או כלום' (שבד"כ לא עובדת) . הבן הנדהם פספס עסקה מעולה כי "אולי המחיר ירד עוד קצת".
לטענתו, מזה זמן רב שהוא מחפש דירה ומשלם שכירות גבוהה סתם. שאלתי אותו "למה לא קנית לפני שנה?" הוא ענה שחשב שהמחירים ירדו. "ומה קרה בפועל ?" שאלתי והוא אמר "עלו". "ולא למדת לקח ?" שאלתי בפעם האחרונה. "הפעם זה אחרת", הוא ענה .
התגובות שאנו מקבלים היום מראות שלקוחות רבים מעדיפים לחכות ולראות איך ייפול דבר. כולם מצפים שתהיה ירידת מחירים . הרמנו את הטלפונים ועשינו שאלון קטן בקרב לקוחות פוטנציאלים. התשובות היו מפתיעות ...
מעל שישים אחוזים חושבים שהמחירים ירדו עד 10 % , כעשרים אחוזים חושבים שהירידה לא תהיה חדה אלא קלה- עד 5%, עשרה אחוז חושבים שתהיה ירידה גדולה יותר של 10% - 15 % והשאר חושבים שלא תהיה ירידה כלל .
ציבור הלקוחות פועל כרגע כמו עדר ומפסיד עסקאות איכותיות. זה הזמן לעשות חושבים ולהבין שכשהרחובות ריקים יש לחפש עסקאות איכותיות שבתוך חודשיים שלושה מהיום כבר לא יהיה ניתן להשיג .
ניתן להשיג מספר עסקאות במחירים נמוכים משמעותית מעסקאות לפני חודשיים וחבל לא לנצל זאת.
אני יכול לספר לכם שבפורום מצומצם של משקיעי נדל"ן שאני חבר בו, הנושא המרכזי שעלה בדיון הוא שהגיע הזמן לצאת לרחובות ולחפש את מי שרוצה למכור ואין לו מתעניינים. זהו זמן שבו המוכרים בלחץ וניתן לעשות עסקאות טובות שהיה קשה לעשות לפני זמן קצר.
שלא תגידו שלא אמרתי לכם ואח"כ תצטרפו לעדר שאומר "חבל שלא היינו חכמים, חבל שלא ניצלנו את המומנטום".
 
בהצלחה לכולנו,
אורן מזרחי
תאריך: 04/08/2011
גיליון: 797
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il