02/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
חשבון נפש בצל המחאה
מאת: אבי חימי- עורך דין
אחרי הפגנות השבת שעברה, בהן השתתפו כ- 150,000 מפגינים הקוראים ל''צדק חברתי'' - הישג מרשים ביותר ואף מדהים - הרגשתי אי נוחות מסוימת על הדברים שכתבתי בשבוע שעבר.
האם אני, שגדלתי במשפחה קשת יום בקרית-שמונה, שעובד מנערותי – וכן, גם בימים אלה - מבוקר ועד ליל, הפכתי לקפיטליסט? האם הפכתי אטום למצוקות מעמד הביניים?
עשיתי חשבון נפש, שמעתי דעות לכאן, חשבתי וחשבתי, הפכתי והפכתי, ואחרי כל זאת גיליתי שליבי, כפי שהיה גם בשבוע שעבר, הוא אכן עם המפגינים, שאין ספק שמאבקם הוא צודק והבעיות עליהן הם מלינים בעיות ממשיות הן. אבל עם זאת לא הצלחתי להתנתק מהדעות בהן אחזתי עוד בטרם שטפו המפגינים את הרחובות.
אני עדיין מאמין שאין פתרונות קסם, שהממשלה לא יכולה לעשות הוקוס פוקוס ובעיות מעמד הביניים יפתרו להן כלא היו. הקשבתי, בקשב רב, לדעותיהם של מנהיגי המחאה ויושבי האוהלים למיניהם, המתראיינים תחת כל עץ רענן, וגם מפיהם לא שמעתי פתרון של ממש – והאם יש בכלל פתרון למצב?.
לבסוף נותרתי עם המחשבה המפחידה משהו - אשר עלתה בראשי גם לפני שבוע - שראש הממשלה, בנימין נתניהו, וחברי ממשלתו לא יעמדו בלחץ ויוציאו תחת ידם פתרונות מהירים, שלא לומר פופוליסטיים, אשר יחזירו את המפגינים לבתיהם בטווח הקצר, אך יגרמו לכלכלת ישראל נזקים ממשיים בטווח הארוך. בינתיים חשש זה לא התגשם, וטוב שכך.
אולי, ותסלחו לי אם אני נאיבי, הפתרון הוא שלום. הרי עוגת התקציב לא תתפח מעצמה, ומדינה שמשקיעה חלק ארי מהתקציב שלה בביטחון, פשוט לא יכולה להיות גם מדינת רווחה. ואם נקצץ עכשיו בתקציב הביטחון לטובת הרווחה, אז במלחמה הבאה נמצא עצמנו מקוננים על אי מוכנות, על נחיתות טכנולוגית וכיו"ב. ומה יותר חשוב חיים בבטחה או חיי רווחה?
כאמור, המתכון לרווחה מצוי לדעתי בשלום. זו כנראה הדרך היחידה לקצץ בתקציב הביטחון.
 
שלכם,
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 04/08/2011
גיליון: 797
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il