11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
התמכרויות - סמים, אלכוהול, נרגילות וסמי פיצוציות
מאת: יוכי יעקבזון
קרוב לחמישים הורים התעטפו במעילים, הצטיידו במטריות והגיעו לספרייה של תיכון בגין לשמוע הכשרה על חומרים ממכרים – סמים, אלכוהול ונרגילות, במסגרת ההכשרה של הורי אופ''ק – סיירת ההורים החדשה של ראש העין.

ביום ראשון בערב, בשיאה של סערת החורף שפקדה את ארצנו, התברר שראש-העין משופעת ב'משוגעים' או ליתר דיוק ב'משוגעים לדבר'. קרוב לחמישים הורים התעטפו במעילים, הצטיידו במטריות והגיעו לספרייה של תיכון בגין לשמוע הכשרה על חומרים ממכרים – סמים, אלכוהול ונרגילות, במסגרת ההכשרה של הורי אופ"ק – סיירת ההורים החדשה של ראש העין.

חנה שלם, עובדת סוציאלית ומי שאחראית על טיפול בבני נוער מכורים באגף הרווחה, ניתצה בזה אחר זה מיתוסים נפוצים לגבי אלכוהול, כמו למשל "אלכוהול מחמם את הגוף", "אלכוהול הוא חומר מעורר" ו"אלכוהול משפר את התפקוד המיני". ההורים למדו שאלכוהול הוא סם לכל דבר ועניין, אף שהשימוש בו חוקי והוא אף נחשב לאחד הסמים המסוכנים והממכרים ביותר בעולם המערבי.

על פי הורה שנכח באירוע: "אם חשבנו שסמים נפוצים רק בערים הגדולות או בכאלו שנחשבות מסוכנות, מתברר שטעינו. מאות בני נוער בעיר טופלו ע"י היחידה להתמכרויות בשלוש השנים האחרונות, ואלו רק מקרי הקצה שמגיעים לטיפול אגף הרווחה."

בחלקו השני של הערב, פתחה הילה דרורי תושבת העיר, צוהר מרתק לעולם התרבותי של בני הנוער, המתגלם בחפץ ייחודי אחד- הנרגילה. הילה, מתנדבת בהורי אופ"ק, קרימינולוגית קלינית, מדריכה ומטפלת בהתנהגויות מסוכנות, גילתה ששאיפת סיבוב אחד של נרגילה שקולה לעישון ארבע סיגריות ופירטה את הסכנות הטמונות בעישון נרגילות כמו תנאי היגיינה ירודים, פגיעה באספקת החמצן וסיכון לחלות בסרטן. ההורים הופתעו לגלות שהמים של הנרגילה אינם מסננים את הרעלים. נהפוך הוא, הם מסייעים לשאיפה עמוקה וארוכה יותר. לקראת סוף הערב, חשפה הילה את המשתתפים לעולם נוסף ובלתי מוכר: עולם של סמי פיצוציות ותחליפי סם, כולל הקשר ביניהם לבין קיום יחסי מין מסוכנים ואובדן כושר השיפוט. משתתפי ההכשרה יצאו מרוצים אך מוטרדים מאד מהמצב הקיים.

תאריך: 23/12/2010
גיליון: 766
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il