16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
למה חשוב להתייעץ עם יועץ נדל''ן
מאת: מאיר כהן
לאחרונה פגשתי זוג שמעוניין לשפר את מקום מגוריו. תוך כדי החתימה על הסכם הבלעדיות, נשאלתי מהן ההוצאות הנוספות, פרט לתיווך ולעו''ד, שהם צריכים לקחת בחשבון התקציב המתהווה לביצוע המהלך.
בתגובה, ביקשתי לדעת כמה נכסים יש ברשותם, תשובתם הייתה שתי דירות. באחת הם גרים והשנייה מושכרת. בחישוב מהיר של אומדן המיסוי, הבנו שהם פטורים ממס שבח ומס הרכישה עומד על מעט יותר מ-50 אלף ₪. כמובן שעם אובדן לא צפוי של 50 אלף ₪. השתרר שקט לדקה קלה ובסופה נשאלתי האם המשכנתא יכולה להוות הקלה כלשהי למס הרכישה, בעיקר כי המשכנתא נלקחה לפני 5 שנים בגובה 90% מערך הנכס באמצעות EMI. הפניתי את תשומת ליבם לכך שהדירה נרכשה לפני 5 שנים ב- 90% מימון. במהלך 5 השנים ערך הדירה הכפיל עצמו, ומכאן שנכון להיום גובה המשכנתא מהווה קצת פחות מ-50% מערך הדירה ולכן EMI כבר לא נדרש. מכיוון שעברו רק 5 שנים מתוך 25 שנה, יצא שהם צריכים לקבל החזר של קרוב ל- 15,000 ₪. וכאן המקום להסביר מה תפקידו של EMI.
עפ"י תקנות בנק ישראל, רשאי לווה לקבל משכנתא עד גובה 60% מערך נכס המהווה בטוחה כנגד הלוואת המשכנתא. במקרים רבים הבנק מאשר עד 70%. כמובן שעל הבנק המלווה לבדוק את יכולת ההחזר של הלווה. במקרים מסוימים, נדרש מימון גבוה יותר מ- 60% (כאשר ההון העצמי נמוך מ- 40%), הבנק, לאחר שבדק, יכול לאשר עד 90% מימון באמצעות חברת EMI (בבעלות חברת הביטוח הראל), אשר מבטחת את ההלוואה בביטוח חיצוני (מעבר לנכס עצמו). פרמיית הביטוח משולמת ל- EMI במזומן ע"י הבנק, המאפשר ללווה לקבל סכום זה כחלק מהמשכנתא. אי לכך, בעקבות עליית ערך הנכס, ניתן לבטל את הביטוח הניתן ע"י EMI ולקבל החזר חלקי לפרמיה ששולמה עם קבלת ההלוואה. לשם הבדיקה האם ניתן לבטל את הביטוח ומה גובה ההחזר, יש לפנות לבנק המלווה. ככלל, חברת EMI עובדת מול הבנקים ולא מול הלווים עצמם, כך שכל פעולה הקשורה ל- EMI מתבצעת באמצעות הבנק.
אגב, ההקלות למס הרכישה נובעות ממצב פיזי או אישי ולא מימוני. אנו למדים מהסיפור הזה, שבמקרים רבים, התייעצות עם איש מקצוע איכותי יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף והרבה הפתעות לא מתוכננות שיכולות לשנות את השדרוג מכיף לקושי גדול.
שמי מאיר כהן ואני יועץ מוכרים באנגלו סכסון. עיקר התמחותי היא ניהול שיווק הנכסים, מגרשים ודירות, תוך שיתוף פעולה עם המוכר מהפגישה הראשונה והערכת השווי ועד לביצוע העסקה. אני לרשותכם בכל שאלה ובקשה, לייעץ ולפשט עבורכם כל תהליך.
שיהיה לכולנו בהצלחה.
מאיר כהן 052-6789470
תאריך: 11/08/2011
גיליון: 798
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il