11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מוחים נגד העלאת הארנונה
מאת: יהורם אלוני
בעלי העסקים באזור התעשייה 'אפק' בראש העין הקימו וועד פעולה למנוע את העלאת תשלום הארנונה לעירייה.
בעלי העסקים באזור התעשייה בפארק אפק החליטו בשבוע שעבר על הקמת ועד שייצג אותם מול העירייה, לאור כוונתה להעלות את הארנונה בשיעור של 9%. בנוסף, הם מבקשים מהגורמים המוסמכים בעירייה לתקן ליקויים תחבורתיים אשר לטענתם, מקשים עליהם מאוד בכניסה וביציאה מהפארק. "החלטנו לא לשתוק יותר" אמרו הסוחרים השבוע.
כזכור, לפני כחודשים אישרה ברוב קולות מליאת המועצה בישיבתה השבועית את העלאת הארנונה לשנת 2011 בשיעור של 4% לבנייני מגורים ו- 9% לבתי עסקים. בעליהם של בניינים המשמשים למלאכה ישלמו תוספת של 15%. ההחלטה לגבייה מהתושבים ומבעלי העסקים, קיבלה לפני כשלושה שבועות את אישורו של משרד הפנים. "להיות בעל עסק בראש העין זה יקר מאוד" אומרים הסוחרים והם מנסים בימים אלה לגייס כמה שיותר בעלי עסקים למחאתם באמצעות עצומה ומייל שיישלח לכל הגורמים בעירייה.
נכון להיום, בפארק 'אפק' ממוקמים למעלה מ- 100 בתי עסק. לדבריהם, "המצב הכלכלי בארץ נורא קשה, והוא לצערנו לא פוסח גם על ראש העין". משיחה שערכנו עם נציג הסוחרים (המעדיף להישאר בעילום שם) עולה כי הטענות אינן מסתכמות רק בנושא העלאת שיעור הארנונה. לטענתו, "ישנן בעיות תחבורה קשות הן בשעות הבוקר והן בשעות אחר הצהריים בסיום העבודה,  והתוצאה היא פקקים ארוכים בשעות הבוקר ואחרי הצהריים בנוסף לבעיות החנייה במקום".
הסוחרים מתכוונים לפעול בשני מישורים: המישור הראשון הוא להיפגש עם ראש העירייה משה סיני וחברי מועצת העיר ולהסביר להם עד כמה הם כורעים תחת הנטל הכלכלי עקב שיעור הארנונה הגבוה. הסוחרים אמרו השבוע: "במידה, וצעד זה ייכשל, לא נהסס לפנות לבית המשפט בדרישה להפחתת הארנונה. חולבים אותנו יותר מידי. אין צדק בין למה שאנחנו משלמים למה שהעירייה עושה בפועל עבורנו".
מהעירייה נמסר בתגובה: "שרי הפנים והאוצר אישרו לראש העין את נושא הארנונה לאחר בחינה מעמיקה שהמחישה כי הארנונה לבעלי העסקים בעיר היא מהנמוכות במדינת ישראל, לפיכך, ההחלטה מחייבת חוקית והעירייה פועלת מתוקף החוק.
כך למשל, ראש העין גובה כ- 117 ₪ למ"ר לעסקים בעוד רמת גן, המשופעת בעסקים, גובה 337 ₪ למ"ר, פ"ת גובה 332 ₪ למ"ר, שוהם 332 ₪ ₪ למ"ר, אשקלון 331 ₪ למ"ר, הוד השרון 289 ₪ למ"ר, הרצליה 286 ₪ למ"ר, רעננה 285 ₪ למ"ר ורמת השרון 283 ₪ למ"ר. לעניין החנייה ודרכי גישה לפארק- עיריית ראש העין עובדת על כמה פתרונות בכמה תחומים בשיתוף מע"צ ומשרד התחבורה. לאור פניות חוזרות ונשנות הקימה מע"צ צוות תכנון לשדרוג תנועתי במחלף אבן העזר, המחלף בכניסה לפארק אפק, הצוות ישלים עבודתו הכוללת שינויים פיזיים ועדכונים רמזורים בחודשים הקרובים. בנוסף, העירייה מתכננת שינוי פנימי בתוך אזור התעשייה: הכיכר בכניסה לפארק תוחלף ברמזור שיאיץ את זרימת התנועה, במקביל פועלת העירייה מול הוועדה המחוזית לאישור תוכנית לכביש יציאה אחורי (מזרחי) מאזור התעשייה. התוכנית בבדיקה במשרדי הממשלה ואישורה יאפשר ביצוע פתרון קבוע. התוכנית כוללת גם הוספת חניונים באזור התעשייה".
תאריך: 11/08/2011
גיליון: 798
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il