11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
התושבים: 'תנאי המכרז לא מיושמים בפועל'
מאת: יהורם אלוני
תושבים המתגוררים סמוך לשוק העירוני טוענים שחברת 'מפעלי תחנות' המפעילה את השוק העירוני והעירייה, אינם אוכפים את תנאי המכרז כלפי הסוחרים.
תושבים המתגוררים בסמיכות לשוק העירוני טוענים שחברת 'מפעלי תחנות' המפעילה את השוק העירוני והעירייה, אינם אוכפים בפועל את תנאי המכרז כלפי הסוחרים.
לדברי התושבים, "מובהר בתנאי המכרז שאין לבצע שום פעולות לאחר השעה 22:00 של יום חמישי ועד למחרת בשעה 7:00. בפועל, הסוחרים מגיעים בכלשעות הלילה ועושים ככל העולה עלרוחם. עוד טוענים התושבים שנכתב בחוזה כי חצי שעה לפני כניסת השבת, יסתיימו כל עבודות הניקיון אולם בפועל, גם שעתיים לאחר כניסת השבת, עדיין לא הסתיימה מלאכת הניקיון. עוד טוענים התושבים כי בחוזה נכתב כי "על הזכיין לנקות את הוואדיואת העשבייה בצמודלשוק העירוני". דבר שלא נעשה מעולם (וזאת לאחר שראש העין זכתה כעיר ירוקה). "אנו התושבים סובלים מזלזולה של העירייה בטיפול במטרד, והעירייה, במקום שתדאג לתושבים, היא דואגת לשוק העירוני", אומרים התושבים, ומבקשים שהעירייה תדאג לשלוח פקח שיפקחשתנאי המכרז מיושמים בפועל. "אנו לא מצליחים לישון, בלילה של חמישי ובכל יום שישי מהשמעת המוזיקה וקריאות הרמקולים של הסוחרים".
מאות תושבים חתמו עצומה בה הם מבקשים בכל לשון של בקשה לטפל במטרדים ולפנות את השוק. זאת לאחר פניות אין ספור לראש העירייה, מר משה סיני, למנכ"לית העירייה, אירית נתן, ליועצת המשפטית, עו"ד פרומה פורת, ולמנהלת איכות הסביבה דפנה לביא. אולם לדברי התושבים לא נעשה דבר "ואנו התושבים ממשיכים לסבול".
פרי אטיאס, מנכ"ל 'מפעלי תחנות', מסר בתגובה: "הנהלת השוק עושה מאמצים גדולים כדי להיטיב עם מבקרי השוק והסוחרים. לגבי טענות התושבים על רעש מדי יום חמישי הנגרם על ידי הסוחרים, ישנו פקח מטעם החברה שדואג שהסוחרים ישמרו על שקט ויכבדו את ההסכם. לגבי עבודות הניקיון, ישנו גוי של שבת שקיבל את כל האישורים. תושבי ראש העין צריכים להפנים שאנחנו עושים ונעשה הכול כדי שלתושבי ראש העין יהיה שוק ברמה גבוהה מאוד, כי מי שמרוויח בסופו של דבר הם תושבי ראש העין".
מהעירייה נמסר בתגובה: "עפ"י המכרז והתנאים לרישיון העסק לשוק ראש העין, ניקיון המתחם וריכוז הפסולת יבוצעו בזמן פעילות השוק ויסתיימו חצי שעה לפני כניסת השבת. במידה ולא תיאסף הפסולת עד למועד זה, מותרת הפעלה של "גוי של שבת" בכפוף לתנאים שאושרו ע"י רב העיר: קבלן הניקיון אינו יהודי, העבודות יחלו לפני כניסת השבת וכל העבודות של הכלים המכנים יופסקו חצי שעה לפני כניסת השבת. כדי לצמצם את מטרדי הרעש לתושבי האזור. חשוב לציין כי מתוך דאגה לבריאות הציבור ולרווחת התושבים הגרים בסמוך לשוק, העירייה מחייבת את הקבלן לדאוג לניקיון השטח, גם בעזרת גוי של שבת, כדי למנוע מפגעים סביבתיים. החברה הכלכלית אוכפת את תנאי המכרז ובקרוב תתקיים פגישה עם מפעיל השוק לדרישה לשיפור משמעותי בהתנהלות".
תאריך: 11/08/2011
גיליון: 798
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il