11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מבנה משמש מחסה לעבריינים והעירייה מתעלמת
מאת: יהורם אלוני
בני נוער ממשיכים לבצע וונדליזם במשרדי 'מועצת הפועלים' לשעבר. ובינתיים, המקום מהווה מפגש מפוקפק לעבריינים.
תושבים מרחוב 'מרבד הקסמים' הסמוך למרכז המסחרי בעיר מתלוננים לאחרונה על חבורת בני נוער שיושבים בגן העירוני 'המומינים', משתכרים ומבצעים מעשי וונדליזם במשרדי מועצת הפועלים השייכים לעירייה. לטענתם, למרות הפניות הרבות של התושבים למוקד העירוני, העירייה והמשטרה אינן מתייחסות לתלונות במלוא הרצינות. "זהו בלתי נסבל" אומר אחד התושבים.
בשבוע שעבר הגיעו חבורת בני נוער למקום, פרצו את הדלתות ואת לוחות העץ שהתקינה העירייה וביצעו מעשי וונדליזם במבנה. בסיור שערכנו במקום, הבחנו בשברי זכוכיות מפוזרים המסכנים את הולכי הרגל. "העירייה מתעלמת מהבעיה והעובדה שהעירייה העדיפה לאטום את המקום בלוחות עץ שלא החזיקו מעמד זמן רב, מהווה עבורם חממה לפשע", אומרים התושבים. יש לציין כי בעבר, בעקבות פניית 'אינדקס', דאגה העירייה לאטום את המבנה בלוחות עץ, אולם בשבוע שעבר גם אלו נפרצו בקלות על ידי חבורת בני נוער. המקום ממשיך להיות נקודת מפגש מפוקפקת עבור בני נוער ועבריינים שמפרים את שלוות התושבים. חוסר המעש של בני הנוער מביא אותם להגיע לגנים הציבוריים ולהטריד את התושבים המגוררים בסמוך. לטענת אחד התושבים, "ניידת סיור של המשטרה עברה בסמוך במקרה והביאה למנוסתם של אותם הנערים אבל לאחר מספר דקות, כשהניידת חלפה, חזרו בני הנוער לסורם והטרידו את התושבים". לטענת אחד התושבים, "הדבר חוזר על עצמו כל שנה בימי הקיץ, כאשר עשרות בני נוער מגיעים לגן עם נרגילות ובירות וחוגגים כאן כל הלילה. הדבר מאוד מפריע לשכנים שלא פעם התריעו בפני המשטרה. אנחנו מקווים שהמשטרה תערוך סיורים במקום כדי למגר את התופעה. מדובר במבנה של העירייה וחבל שהעירייה לא יודעת לנצל את המבנה לטובת שירות לתושבי העיר" אומר אחד התושבים.
מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה עושה מאמצים רבים על מנת לטפל בנושא הוונדליזם בעיר.
בין היתר, העירייה מפעילה מספר מועדוני נוער ומגרשי ספורט עד השעות הקטנות של הלילה יחד עם מגוון אירועים והפעלות כדי שלבני הנוער בעיר תהיה תעסוקה במהלך חופשת הקיץ, ואכן מאות בני נוער מדי יום משתתפים באירועים השונים, מגיעים למועדון המרתף וכו'. כמו כן, פועלת בראש העין סיירת הורים המסתובבת בכל הגנים הציבוריים בעיר, בשיתוף סיירים עירוניים של המוקד העירוני ומשטרת ישראל. אך לצערנו, לא ניתן למגר לחלוטין את תופעת השוטטות והוונדליזם, תופעה שקיימת בכל הארץ, ולא רק בראש העין. לעניין המבנה המדובר- העירייה תבדוק אפשרות לאטום את המבנה בצורה טובה יותר ובמקביל תוגבר האכיפה במקום וכן תוגדל כמות הסיירים המפטרלים במקום. אנו מבקשים את עזרת הציבור לשתף פעולה למניעת פגיעה ברכוש הציבורי, ומודיעים כי ינקטו צעדים מרחיקי לכת כנגד אלה שייתפסו".
תאריך: 11/08/2011
גיליון: 798
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il