11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
'מחאת האוהלים'- הסוף?
מאת: יהורם אלוני
האם 'מחאת האוהלים' הגיעה לסוף דרכה? עשרות מחוסרי דיור תושבי העיר, הביעו בפנינו את חששם כי לקראת האחד בספטמבר הם יאלצו לפנות את האוהלים הנמצאים בטיילת המוזיקה וברחוב שדרות המלך בעיר.

כזכור, 'אוהלי המחאה' שקמו בשני מוקדים בעיר, הם חלק מתנועת המאבק הארצי של 'מחאת האוהלים' בתל אביב ובשאר ערי הארץ של אלפי משפחות מחוסרות דיור. משפחות המתקשות לממן את שכר הדירה, כל שכן לממן את רכישתה. השבוע במהלך סיור שערכנו באוהלי המחאה בטיילת המוזיקה וברחוב שדרות שלמה המלך, הביעו משפחות רבות את חששן שהמאבק שהחל בקול תרועה גדולה, ייחלש לקראת האחד בספטמבר והמלחמה לדיור בר השגה תלך ותתמוסס.

ג' (החפץ בעילום שם), אב לשלושה שנמצא במאהל המחאה מזה כשלושה שבועות, אמר לנו השבוע: "אני מקווה שהמחאה הזו תימשך ולא נצטרך לפנות את המאהל לקראת פתיחת שנת הלימודים". לדברי ג', "כולם היו בחופש ולא הפריע להורים שגם הילדים יהיו פה. אבל ברגע שהחופש יסתיים ושנת הלימודים תחל, תהיה בעיה עם הילדים שיצטרכו לחזור לספסל הלימודים ובטוח שאי אפשר לעשות זאת מאוהל המחאה. החשש שלי שהמאבק שלנו יהיה לשווא כי לא השגנו כלום ממנו". לטענת ג', הוא מתכוון יחד עם מפגינים נוספים תושבי העיר להחתים עצומה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר השיכון והבינוי אריאל אטיאס, לשר הפנים אלי ישי לראש העירייה משה סיני ולסגנו, יו"ר אגף ההנדסה, רזיאל אחרק כדי שיעשו הכול לפתור את בעיית הדיור לזוגות הצעירים בראש העין. "אנחנו נאבקים על הבית שלנו. יש כאן בעיה לדור ההמשך. זוגות הצעירים שאין להם לאן ללכת. מצד אחד, לא מרשים להם לפצל את דירות ההורים ומצד שני, הדירות שמתכננים לבנות במזרח העיר הם במחירים שאנחנו לא יכולים לעמוד בהם. הגיע הזמן שנבחרי העיר יתעלו ויעשו הכול כדי לפתור את בעיית הדיור של הזוגות הצעירים". במהלך הסיור בין האוהלים, מגיעים תושבים ומביעים הזדהות עם המפגינים וקוראים להם לא לוותר עד אשר תיפתר הבעיה. "יש לכם הזדמנות להביע את מחאתכם על מצוקת הדיור בעיר. אל תרפו עד אשר תיפתר הבעיה".

תאריך: 18/08/2011
גיליון: 799
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il