11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש עיריית קלן: 'יש לכם עיר נפלאה''
מאת: יהורם אלוני
ראש עיריית קלן, העיר הרביעית בגודלה בגרמניה, ג'ורגן רוטרס, ביקר בראש העין והתרשם עמוקות ממפגש עם נציגי תלמידים מנהיגים מחטיבת ''גוונים''.
ראש עיריית קלן שבגרמניה, ג'ורגן רוטרס, השוהה בימים אלה בישראל, ביקר בכמה ערים ביניהן ראש העין ועירה התאומה, תל אביב. רוטרס ביקש באופן מיוחד לשלב בביקורו הקצר בישראל גם ביקור בראש העין, לאחר ששמע רבות על התפתחות העיר, על החינוך האיכותי, אזור ההיי-טק ובעיקר על פרויקטים למנהיגות והעצמת בני נוער בעיר. רוטרס ביקש להיפגש עם משה סיני באופן אישי כדי להחליף רעיונות על התפתחות אורבנית וחינוך.

העיר קלן מונה כמיליון תושבים והינה העיר הרביעית בגודלה בגרמניה. היא דוגמא לעיר רב -תרבותית, וככזו היא שמה דגש רב על פיתוח נושא התרבות, המוזיקה, האמנות והמחול.

המפגש בראש העין התמקד בעיקר סביב נושא המוזיקה, הנוער והמנהיגות בראש העין, והשתתפו בו ראש העיר, משה סיני, סגנית ראש העיר, סיגל שיינמן, יו"ר ועד ההורים היישובי דני אבידור, מנהל מרכז המוזיקה, מאיר צרויה, ויו"ר פורום נשים, אורלי מונק.

ראש העיר הגרמני התרגש מאוד משיחה שקיים עם שלושה תלמידים מחטיבת גוונים: גיא, מגל ושי משכבת ט' הלוקחים חלק בפרויקטים של מנהיגות ושלום וישתתפו הקיץ במחנה בינלאומי בני יורק. בני הנוער התרגשו מאוד מהמפגש, שמחו לספר לראש העיר הגרמני על הפעילות הבית ספרית בנושא מנהיגות וסיכמו כי "בהחלט מדובר בחוויה מרגשת ובמפגש מיוחד". ראש העיר קלן, רוטרס ציין כי הוא רואה חשיבות רבה לקיום פרויקטים משותפים בין בני נוער מראש העין ובני נוער מקלן. רגע מרגש במיוחד היה במפגש עם תלמידי מרכז המוזיקה, ברק תמם ואביבית יחזקאל, שהופיעו בפני חברי המשלחת מגרמניה. הגרמנים נפעמו מביצוע מרגש של התלמידים ששרו שני שירים של מוצרט ושוברט בגרמנית, וזכו לתשואות הקהל.

ראש העיר רוטרס ביקש לשמוע בעיקר על פיתוח מודל העיר המוזיקלית ויישום המודל בראש העין וציין כי: "מדובר בחזון חוצה גבולות" ובכוונתו להציג את המודל והחזון בוועידה בינלאומית שתתקיים בגרמניה בחודש מאי 2011. כמו כן ציין את התרשמותו ממצב העיר: "העיר שלכם נקייה, מרשימה עם פסלים מוזיקלים. אין ספק שיש לכם עיר נפלאה".

בהמשך שמעה המשלחת הגרמנית סקירה בנושא אזורי התעשייה וההייטק בעיר, וכן סקירה על מנהיגות פורום הנשים העירוני.

תמונה: ראשי הערים- רוטרס וסיני

תאריך: 23/12/2010
גיליון: 766
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il