11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
חנייה צפופה
מאת: יהורם אלוני
בעלי עסקים ותושבים רבים המגיעים לאזור המרכז המסחרי מתלוננים לאחרונה על מצוקת חנייה במתחם המרכז המסחרי.

בעלי עסקים וחנויות הממוקמות במתחם המרכז המסחרי ברחוב שבזי מתלוננים לאחרונה על מצוקת החנייה במתחם וזאת לאור העסקים החדשים שנפתחו לאחרונה באזור. בעלי העסקים איתם שוחחנו השבוע טוענים כי "למרות פניות רבות לגורמים המוסמכים בעירייה להכשיר מתחם חנייה זמני לתושבים המגיעים לאזור למקום עבודתם, שום דבר לא נעשה".

יש לציין, כי מאז שמרכז העסקים 'יהלום' אוכלס לפני כמה שנים, החנייה במרכז המסחרי נעשתה צפופה יותר ויותר. בעלי העסקים או תושבי העיר המגיעים לעשות את קניותיהם באזור, מדווחים על חוסר במקומות חנייה באזור והם נאלצים לפעמים לנדוד למקומות אחרים "והמפסידים העיקריים הם בעלי העסקים, תושבי העיר במרכז המסחרי", אומרים בעלי העסקים. הדבר בא לידי ביטוי במיוחד ביום שישי כאשר מאות תושבים מגיעים לערוך את קניותיהם ב'ויקטורי' או במאפיית הכפר. עוד טוענים בעלי העסקים במרכז המסחרי כי "למרות שהעסקים החדשים במתחם 'יהלום' הביאו יותר ויותר לקוחות, נוצרה בעיית חניה קשה ועל הגורמים המוסמכים לטפל בנושא".

בסיור שערכנו ביום שישי בשעות הבוקר, התברר כי טענות בעלי העסקים על העדר מקומות חנייה מוצדקות. החניון הנמצא סמוך למרכז העסקים 'יהלום' (מכיוון המועצה המקומית הישנה) משרת עפ"י רוב את העובדים המגיעים למרכז 'יהלום', ובעלי העסקים עצמם נאלצים לפעמים להסתובב סחור סחור עד שהם מוצאים חנייה. "כבעל עסק, אני נאלץ לפעמים לפרוק סחורה מהרכב שלי ולצערי, אני לא מצליח משום שהחנייה תפוסה ואני נאלץ להחנות את רכבי במרחק מאות מטרים מהעסק שלי. על מה אני משלם ארנונה אם העירייה לא מצליחה לדאוג לבעלי העסקים?" אומר בעל עסק מהמרכז המסחרי.

יש לציין כי במתחם המדובר נמצאים עשרות עסקים כגון: בנק הפועלים, מרכז 'יהלום' ועסקים ברחוב שבזי, כך שמדובר במאות עובדים. מתחם זה וודאי שאינו מספק מקומות חנייה לכל מאות התושבים הפוקדים אותו מדי יום.

משה בן טובים, חבר מועצת העיר ויו"ר ועד הסוחרים במרכז המסחרי מסר לנו בתגובה כי "העירייה מתכננת להכשיר מקומות חנייה באזור האמפיתיאטרון לבעלי העסקים ותושבי העיר". לנו נודע כי במסגרת השדרוג שמבצעת העירייה במרכז המסחרי, ייעשה מאמץ להכשיר מתחם חנייה נוסף לטובת תושבי העיר.

מהעירייה נמסר בתגובה: " העירייה מברכת על הגדלת נפח הפעילות העסקית במתחם המסחרי, ואף נערכה לכך מבעוד מועד על ידי שדרוגמתחם החנייה הגדול באזור, בו מחנים באי מתנ"ס קימרלינג, הספרייה העירונית וכן קונים וסוחרים של מרכז שבזי. במתחם יש מאות מקומות חנייה לרווחת התושבים והאורחים, והוא ממוקם ממול למרכז המסחרי. בתכנון של מתחם העירייה החדש, בית המוסיקה החדש ומתחמי העסקים העתידיים יפותחו מקומות חנייה נוספים כחלק מתוכנית החומש העירונית שתתבצע באיזור".

תאריך: 18/08/2011
גיליון: 799
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il