11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
דואגים לזוגות הצעירים
מאת: יהורם אלוני
מנכ''ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי, שיגר מכתב לראש העירייה, משה סיני ובו בישר לו כי ''ניתן לקדם את הצעתך לפרויקטים לזוגות צעירים באמצעות החברות הכלכליות''.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי החליט לאמץ את הצעתו של ראש העירייה, משה סיני ולאפשר לחברות הכלכליות המקומיות לרכוש קרקע ממינהל מקרקעי ישראל במחירי השמאות, כך ש- 10% מכל פרויקט בניה גדול בארץ יבנו ע"י החברה הכלכלית המקומית. מנכ"ל משרד ראש הממשלה כותב במכתבו לראש העירייה משה סיני "שאין כל מניעה בכך שהחברות העירוניות תשתתפנה במכרזים לבניית הדירות בתחום שיפוטה של הרשות". עם כל זאת מדגיש גבאי במכתבו "אם כי לא בטוח שאפשר ונכון להפלות בין "בן המקום" לאזרח המדינה שמעוניין לרכוש דירה בעיר ולהפוך בכך "לבן המקום". ראש העירייה, משה סיני קידם בברכה את מכתבו של גבאי, אולם הביע אכזבה על כך שלחברות הכלכליות עדין לא מתאפשר לקבל קרקע בפטור ממכרז.

כזכור, ראש העירייה, משה סיני, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולחברי הכנסת בניהם איתן כבל, תושב העיר בהצעה שהכנסת תחוקק חוק שיאפשר לחברות הכלכליות של הערים לקבל קרקע מהמדינה ולהקים עליה פרויקטים של "בנה ביתך" לתושבי המקום. ואכן, כאמור, מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי מבשר לראש העירייה "שאין כל מניעה שהחברות העירוניות תשתתפנה במכרזים לבניית הדירות בתחום שיפוטה של הרשות".

יש לציין שגם רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה העלה את ההצעה הזו עוד לפני כשנתיים, כך שהיום עם קבלת התשובה ממנכ"ל משרד ראש הממשלה, זוגות הצעירים תושבי העיר ייצאו נשכרים ממהלך חשוב זה.

לנו נודע, כי חבר הכנסת איתן כבל, תושב העיר שיגר מכתב לראש העירייה משה סיני בו הוא מבקש ממנו "לפעול לכך שבני ראש העין יקבלו עדיפות ברכישת דיור בבנייה החדשה, כפי שנעשה בשנות התשעים כשראש הממשלה היה יצחק רבין ז"ל ושר הבינוי והשיכון היה בנימין (פואד) בן אליעזר. יש בכוחך אדוני ראש העיר, לפעול למימוש ההטבות הנ"ל ואשמח לעמוד לצדך במאבק צודק זה".

בהתאם למכתבו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה הנחה ראש העירייה משה סיני את מנכ"ל החברה הכלכלית בועז פרידמן, לבחון את המשמעויות של התמודדות החברה הכלכלית העירונית במכרזי משרד הבינוי והשיכון, תוך ריכוז קבוצות רכישה של זוגות צעירים על פי קריטריונים שתכין הרשות המקומית. עבודת מטה בנושא זה צפויה להתחיל בימים הקרובים.

תאריך: 25/08/2011
גיליון: 800
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il