11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
'ראש העין ערוכה למלחמה'
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה לשנת 2010 מעביר ביקורת עניינית על נושא המקלטים הציבוריים בעיר.

מבקר העירייה, משה כהן, הציג בימים אלה את דו"ח מבקר העירייה לשנת 2010. הביקורת השנה עסקה בנושאים חשובים כגון: רישוי עסקים, מחלקת שי"ל- שירות ייעוץ לאזרח, מדור שילוט ועוד. במוקד הדו"ח מוקדש פרק נכבד העוסק "בהערכות הרשות לשעת חירום".

בימים אלו, בהם נתונה אוכלוסיית העורף לאיומי התקפה מצד אויבים, מצב שמחייב את הגורמים הממלכתיים והציבוריים להיערך בהתאם בתחום ההתגוננות האזרחית. עיריית ראש העין, כמו כל הערים בארץ, מופקדת על אספקת שירותים לתושביה בזמן רגיעה. העירייה אחראית לאספקתם גם במצבי חירום ואף נדרשת להרחיבם לתחומים כגון קליטת מפונים, טיפול בחללים ועוד. האחריות על כך מוטלת על ועדת מל"ח ( משק לשעת חירום) המקומית בראשותו של חבר המועצה אמיר פוריאן בשיתוף מחלקת ביטחון בעירייה.

בדיקת המקלטים

באשר לנושא המקלטים הציבוריים כותב המבקר: "מתוך 49 המקלטים הציבוריים בראש העין- 39 הם בשימוש דו תכליתי, דהיינו נעשה בהם שימוש באופן שוטף ע"י יחידות עירוניות גופים ציבוריים, בתי כנסת ואנשים פרטיים. הביקורת בדקה את כל תיקי המקלטים הדו תכליתיים. נבדקו מטרות השימוש, אופן ההתקשרות תשלומים ועוד. ממצאי הבדיקה העלתה כי לא קיימים קריטריונים בכתב לדיון ולאישור בקשות לשימוש במקלטים, לפטור מדמי שימוש, לפטור מתשלומי חשמל, לקביעת גובה דמי שימוש ועוד. התשלום הנגבה מהמשתמשים הפרטיים אינו אחיד. מרבית הגופים המשתמשים במקלט אינם נדרשים לשלם עבור השימוש בחשמל ואינם משלמים גם עבור המים. המבקר ממליץ לקבוע קריטריונים ונוהל ברור לפעילות שוטפת והשימוש במקלטים הציבוריים. לגבי קליטת הציבור מצא המבקר כי מתוך 20 מקלטים שנבדקו על ידי הביקורת, מרבית המקלטים נמצאו במצב טוב.

ראש העירייה משה סיני הגיב בתוך הדו"ח: "הקב"ט העירוני הונחה להכין תיק עם כל המידע והנתונים גם במרכז ההפעלה כגיבוי וכן במוקד העירוני. נהלי חירום יוכנו על ידי יועץ חיצוני שנשכר לצורך זה. הצוות המקצועי מתורגל על ידי פיקוד העורף לעיתים קרובות. הביקורת והסיכומים של פיקוד העורף על התנהלות המטה המקצועי העירוני הינו ברמה גבוהה. מרכז ההפעלה אכן קטן במימדיו, בעתיד מתוכנן בבנין העירייה החדש להיבנות מרכז הפעלה מרווח ומודרני. המקלטים שודרגו לאחרונה מכספי הרשות. כמו כן אנו נערכים לרכישת הציוד הבסיסי לכל מקלט. יתר הנושאים המפורטים בדו"ח, יבדקו ויינתנו לגביהם התייחסות נפרדת".
תאריך: 25/08/2011
גיליון: 800
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il