18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
טיפש, מטורף מאוהב -Crazy, stupid love
מאת: אייל פיליפסבורן
טיפש, מטורף, מאוהב הוא סרט קומי שנון וקליל שיותר משהוא סרט על אהבה ומה שהיא עושה לאנשים בכל הגילאים, הוא פרידה מדמות הגבר הקשוח של שנות ה-80'.
בימוי: גלן פיקארה, ג'ון רקא.
תסריט: דן פוגלמן.
אורך: 118 דקות.
מועד הפצה בישראל: 8/9/11.
מכרזת הסרט, אפשר להאמין שהוא יזכיר את "בתול בן ארבעים" בגלל סטיב קארל. או אולי את "הוא לא בקטע שלך" בגלל שהוא מתמרן סביב מספר מערכות יחסים במקביל. בפועל, הסרט הזה מזכיר את "הבלתי נשכחים". ה"בלתי נשכחים", למי שלא זוכר, הוא סרט אקשן בבימויו של סילבסטר סטאלון המכיל פחות או יותר כל כוכב אקשן מהדור הישן. הסרט ההוא היה פרידה מדמות המאצ'ו בסרטי האקשן. הסרט הזה הוא ההזדמנות להיפרד מדמות המאצ'ו בסרטים הרומנטיים.
המאצ'ו האולטימטיבי הוא ג'ייקוב (ריאן גוסלינג). הוא שרמנטי, שנון ומסתורי במידה. כל ערב הוא פוקד בר יאפי ובתכנון מדוד, הופך על בסיס יומיומי שורה של בחורות למכורות לטסטוסטרון.
ג'ייקוב נקלע לחייו של קאל (סטיב קארל בהופעה מצוינת) אחרי שזה האחרון מתגרש מאשתו לאחר שהיא מגלה לו שהיא קיימה יחסי מין עם קולגה מעבודתה. קאל הוא גבר בגיל העמידה ואיש משפחה שתלאות החיים הפכו אותו ליצור אפרורי יותר מכל מי שאי פעם הופיע ב-24/7. ג'ייקוב, מסיבות שנגלה בשלב מאוחר יותר של הסרט, מחליט לקחת על עצמו את המשימה להשיב לקאל את הגבריות שלו. קאל מגלה מחדש את הביטחון העצמי ומצליח להפגין כיבושים אפילו מול אישה סקסית (מריסה טומיי) שנופלת שבויה בכנות הברוטאלית שלו. לכאורה, החיים שאחרי הגירושין מאירים פנים לקאל אבל עדיין יש לו בעיה קטנה, הוא מאוהב קשות בגרושתו, אמילי (ג'יליאן מור- כמו תמיד, בהופעה משובחת). מכאן, העלילה הולכת ומסתבכת.
בנם של קאל ואמילי, הזוג הגרוש, מוצא את עצמו מאוהב עד עמקי נשמתו בבייביסיטרית שלו, היא לכשעצמה דלוקה קשות על קאל, האב החנון שגילה את עצמו בזכות ג'ייקוב, וג'ייקוב מוצא את עצמו בחברתה של האנה (אמה סטון) שמטלטלת את תפיסת העולם המאצ'ואיסטית שלו. באותו רגע ממש, העלילה המורכבת גם כך, מקבלת טוויסט נוסף.
התסריט הקולח של דן פוגלמן, הופך את הסרט למצחיק מספיק בשביל לסלוח על ההומור הנמוך למדי שלו, העלילה ברורה מספיק בגלי לגרום לצופה הממוצע ללכת לאיבוד בסבך הפיתולים שלה והמשחק המצוין של רוב המשתתפים הופך את "crazy, stupid love" לסרט קיצי וקליל שאפשר וכדאי לחשוב עליו גם אחרי כותרות הסיום.
הסרט סובל משני חסרונות קלים: הראשון הוא הטוויסט. מסיבות ברורות, אין לי כל כוונה להרחיב עליו כאן אבל דווקא הטוויסט, המוצלח לכשעצמו, לא זוכה להתייחסות מספקת במהלך הסרט וברגע האמת, הוא מותיר הרבה שאלות פתוחות. כנראה שצריך לראות כדי להבין. החיסרון השני הוא הדיאלוגים בין האנה לחברת הנפש שלה שנשמעים יותר מתחכמים מאשר שנונים.
אבל למרות מעידות הדיאלוגים והטוויסט, הסרט הוא עדיין סרט טוב מאוד שדוחס נושאים בעייתיים גם לסרט קליל שלא אמור להיות יצירת מופת על תחלואי החברה האנושית, ובאמת אינו כזה.

8.5 מתוך 10 בסולם שלי.

תאריך: 01/09/2011
גיליון: 801
עמוד: 26
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il