11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
לקיים דיון חוזר בצו הארנונה
מאת: יהורם אלוני
חברי מועצת העיר שרי סלע מבקשת במכתבה מראש העירייה משה סיני לשקול דיון חוזר בצו הארנונה לשנת 2011.
חברת מועצת העיר שרי סלע שיגרה השבוע מכתב לראש העירייה משה סיני, בו היא מבקשת לקיים דיון חוזר בישיבת המליאה הקרובה הנוגעת לצו הארנונה לשנת 2011. זאת בעקבות החלטת שר הפנים על הקפאת העלאת הארנונה בערים אחרות. "יש לבחון פעם נוספת את הצורך האמיתי בהעלאת הארנונה בראש העין", אומרת חברת המועצה שרי סלע השבוע לעיתון 'אינדקס אובייקטיבי'.
כזכור, לפני כשבועיים פרסמנו על אודות בעלי העסקים באזור התעשייה בפארק אפק השוקלים להעביר את חברותיהם ועסקיהם לאזור התעשייה הסמוך כפר קאסם משום שלטענתם "מיסי הארנונה נמוכים בהרבה מ-ראש העין".
במכתב ששלחה חברת המועצה שרי סלע לראש העירייה משה סיני, כותבת סלע "ההחלטה על העלאת הארנונה בשנת 2011 ב- 4% לתושבים וב- 9%-15% למסחר ולבעלי העסקים, הייתה אחת מטעויות היסוד שקיבלה מועצת העירייה בשנה האחרונה". העדר הסבר ראוי להעלאה זו, ספר תקציב שהצביע על תוספת ל"שמנת" ולא לפעולות, התסיסה ההולכת וגוברת בקרב התושבים, מחאות התושבים ובעלי העסקים, ההחלטה שקיבל שר הפנים להקפאת העלאת הארנונה ( ראש העין "זכתה" באישור טרם קבלת ההחלטה על ההקפאה) ובעיקר נוכח העובדה הבסיסית שהשנה הארנונה אינה חוזרת לתושב, כל אלה רק מוכיחים שמועצת העיר, כל הנראה, לא שקלה את מלוא השיקולים הציבוריים, עת קיבלה את החלטתה". לדברי סלע, "חודש אוגוסט הוא עדיין מועד סביר בלוח השנה לביצוע עדכונים והתאמות תקציביות", כותבת סלע במכתבה. סלע עצמה נפגשה עם בעלי חברות ובעלי עסקים כדי לשמוע מהם על מצוקתם בכל מה שקשור לנושא העלאת הארנונה.
חבר המועצה מיכאל מלמד, שהתנגד לאורך כל הקדנציה להעלאת הארנונה אמר השבוע כי "המחאה החברתית הקיימת כיום בארץ משפיעה באופן ישיר על המצב החיים במדינת ישראל ומקרינה על המשך קיום העסקים בישראל. סוף מעשה במחשבה תחילה ואני קורא לראש העירייה ולחברי מועצת העיר, להתעשת ולקיים דיון חוזר בנושא שאם לא כן יהיה נזק של מיליונים רבים לקופת העיר, לתושביה ולמצב התעסוקה בעיר".
מהעירייה נמסר בתגובה: " נושאי אישורי ארנונה הינם בסמכות הממשלה.
שרי הפנים והאוצר אישרו לראש העין את נושא הארנונה לאחר בחינה מעמיקה שהמחישה כי הארנונה למגורים ולבעלי העסקים בעיר היא מהנמוכות במדינת ישראל וכי יש הצדקה להעלאת הארנונה כדי לשמור על השירותים לתושבים, לפיכך, ההחלטה מחייבת חוקית והעירייה פועלת מתוקף החוק. יצוין כי, רשויות נוספות כולל החזקות ביותר, העלו את הארנונה בשיעור גבוה יותר מראש העין. העלייה בהוצאות הרשויות נובעות בין היתר מהסכמי השכר שהאוצר חותם עם המעסיקים, העלאת שכר המינימום, עליה בתעריפי המים, החשמל ועוד."
גם לאחר העלאת הארנונה בעיר, שנועדה לשמור על השירות לתושב, הארנונה בראש העין מהנמוכות באזור המרכז.
כך למשל, ראש העין גובה כ- 117 ₪ למ"ר לעסקים בעוד רמת גן, המשופעת בעסקים, גובה 337 ₪ למ"ר, פ"ת גובה 332 ₪ למ"ר, שוהם 332 ₪ ₪ למ"ר, אשקלון 331 ₪ למ"ר, הוד השרון 289 ₪ למ"ר, הרצליה 286 ₪ למ"ר, רעננה 285 ₪ למ"ר ורמת השרון 283 ₪ למ"ר."
תאריך: 01/09/2011
גיליון: 801
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il