11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הצלחה למחלקת רישוי עסקים בעירייה
מאת: יהורם אלוני
בשנת 2004 פעלו 72% מהעסקים ללא רישיון . כיום 66% מהעסקים הם בעלי רישיון עסק.

בדו"ח מבקר המדינה משנת 2004 פורסם דו"ח ביקורת בנושא "רישוי עסקים, פיקוח עליהם ואכיפת הוראות הנוגעות לדיני רישוי עסקים" בעיריית ראש העין. בדו"ח נמצאו ממצאים חמורים לגבי התנהלות העירייה בנושא זה, וביניהם- 72% מהעסקים בעיר פועלים ללא רישיון, אי הקפדה בדבר פרקי הזמן המרביים שנקבעו לכל שלב בהליך הרישוי, העדר נהלים המסדירים את פעילות המחלקה, מאגר מידע חסר, העדר תוכניות לביקורת סדירה בעסקים ורישום מרוכז בדבר הביקורים ועוד.

מחלקת רישוי עסקים האחראית על הליך הרישוי היא חלק מאגף שפ"ע, ומועסקים בה שלושה עובדים. המחלקה אחראית לאיתור עסקים החייבים ברישוי עסקים, לקיים פיקוח שוטף של ביצוע חוק רישוי עסקים ועל ביצוע תנאי רישיון, ולהנפקת הרישיונות לעסקים טעוני רישוי תוך תאום עם הגורמים המאשרים המוסמכים בתוך העירייה ומחוצה לה. המבקר מציין בדו"ח ש"לפי נתוני המחלקה פעלו בדצמבר 2010 בתחום שיפוטה של העירייה 535 עסקים טעוני רישוי, 180 מתוכם פועלים ללא רישיון עסק ( כ-34%), ובהם עסקים בתחום המזון חנויות לממכר מזון, מסעדות ומזנונים, מכולות ואטליזים.

"בעקבות דו"ח מבקר המדינה, פעלה העירייה בשנים האחרונות בנחרצות לשיפור המצב והתבצעה פעילות מקיפה לצמצום העסקים הפועלים ללא רישיון עסק. הפעילות כללה ישיבות מעקב סדירות פעמיים או שלוש בשנה בראשותה של מנכ"לית העירייה אירית נתן, ובנוכחות כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים בעירייה. זאת במטרה לבחון מקרוב ולקדם פתרונות חסמים המעכבים מתן רישיון לעסקים". הפעילות כאמור שינתה והפכה את התמונה וממצב של כ- 72% מהעסקים אשר פעלו ללא רישיון בשנת 2004, כיום 66% מהעסקים הם בעלי רישיון עסק. עוד מוסיף המבקר "יש לציין לחיוב כי מאז פרסום הדו"ח, צומצם משמעותית מספר העסקים הפועלים ללא רישיון. יחד עם זאת, לא כל הממצאים תוקנו כגון: העדר מפתח מקשר (סנכרון) בין המערכת הממוחשבת של מחלקת רישוי עסקים למערכת הארנונה מקשה על איתור נכסים טעוני רישוי. עדכון המערכת הממוחשבת לוקה בחסר ואין תמיד הקפדה על תיוק מסמכים במחלקה באופן נאות. נמצאו כ- 46 עסקים טעוני רישוי שטרם הגישו בקשה לרישוי, ובקשות רבות ממתינות לאישור מאת הגורמים המאשרים, לפרק זמן רב יותר מהמותר בחוק. הביקורת ממליצה לתקן בהקדם את הליקויים שנמצאו, על מנת לשפר את המערך רישוי העסקים בעיר ולשמור על שלום הציבור ובריאותו". המבקר מציין לשבח את מנהלת המחלקה נעמי פנחס שהביעה נכונות והיענות לתיקון הליקויים בכפוף למגבלות האובייקטיביות שאינן תלויות בה- בהזדמנות זו ראוי לציין את שיתוף הפעולה מצד מנהלת המחלקה במהלך הביקורת.

מהעירייה נמסר בתגובה: " מאז נבחרה מנהלת מחלקת רישוי עסקים הנוכחית, נעמי פנחס, אנו גאים בעבודתה המקצועית שהובילה להישגים יוצאי דופן, תוך עבודה מסורה והשקעה בלתי נדלית. ממצב בו רק 27% עסקים היו בעלי רשיונות, כיום ל 66% עסקים יש רישיון, ואף יותר מכך, וכל זאת, הודות למאמצים ועובדה קשה של מנהלת המחלקה, ומנכ"לית העירייה שהקימה ועדה לטיפול בתיקים מסורבים של הוועדה לתכנון, כמו מבנים בריטיים ועוד.. בימים אלו נבחנת תוכנה המקשרת בין הוועדה, מחלקת הגבייה ומחלקת הרישוי, במידה ותוכנה זו תתאים לצורכי העירייה, נוכל לייעל אף יותר את עבודת המחלקה ולהגדיל את מספר העסקים בעלי הרישיון."

תאריך: 01/09/2011
גיליון: 801
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il