11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
לבטל את ההסכם עם משרד השיכון
מאת: יהורם אלוני
חברת המועצה שרי סלע דורשת מראש העירייה משה סיני לבטל את ההסכם עם משרד השיכון.
ההסכם שעיריית ראש העין חתמה מול משרד הבינוי והשיכון, לקידום הקמתם של כ- 6,000 יחידות דיור בגבעות המזרחיות מעורר לאחרונה התנגדות בקרב חברי מועצת העיר הטוענים כי ההסכם "הינו הסכם שרע לעיר והסכם הפוגע בתושביה הקיימים והעתידיים". מכתב זה הוא תגובה למכתבו של ראש העירייה משה סיני לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס לפני כחודש. סיני קרא תיגר על תוכניתו של שר הבינוי והשיכון להקצות קרקע לבניית 1,000 יחידות דיור להשכרה ועוד כ- 1,000 יחידות דיור ב'מחיר למשתכן' בראש העין ללא הסכמתו וללא תיאום עימו.
במכתבו כותב סיני לשר הבינוי והשיכון "אשמח להקצאה מוזלת אולם רק לאחר שישונו הקריטריונים לקבלת הדיור המוזל, כך שכל זוג צעיר עם ילד או שניים יהיו זכאים להטבות בדיור, ובכלל זה לתושבי העיר ראש-העין. האם נמתין עד שהזוגות הצעירים יביאו ארבעה-חמישה ילדים, ייכנסו למעגל העוני, ואז נאפשר להם לקבל דיור מוזל?" שואל סיני. "זה אבסורד שאין כדוגמתו. אני דואג לכלל הזוגות הצעירים, גם לדתיים וגם לחילוניים. כך, אוכל לעזור לזוגות הצעירים תושבי ראש-העין, לסטודנטים וצעירים שידם אינה משגת לרכוש דירה או לשכור דירה במחירים מופקעים. בוודאי שלא כפתרון 'בשלוף' לבעיות הדיור לכלל תושבי המדינה". סיני פנה לאטיאס בבקשה למצוא את הדרך החוקית לשינוי הקריטריונים לקבלת ההטבות לדיור מוזל, ומוסיף: "במידה ולא תמצא הדרך להענקת ההטבה לזוגות צעירים עם ילד אחד או שניים, ואם המהלך לא ייעשה תוך תיאום עימי להכנת התשתיות הראויות, אטרפד מהלך כזה. אף שר בממשלה לא יכתיב לעיר ראש העין את עתידה. יש לנו אחריות לדאוג לזוגות הצעירים בעיר שלנו, ולא נסכים להחזיר את העיר שנים אחורה", אמר סיני ומזהיר במכתב "פרסום מכרזי שיווק ללא תיאום איתנו, יגרור לצערי הודעה מיידית על ידינו באשר לאי יכולתנו להעניק היתרים לקבלנים הזוכים במכרזי משרד השיכון". בעקבות כך, שיגרה חברת המועצה, שרי סלע מכתב לראש העירייה משה סיני ובה היא דורשת לבטל את ההסכם מול משרד השיכון ובמקביל, להקים מנהלת לליווי הבינוי העתידי וקביעת עקרונות יסוד בנושא לטובת העיר ותושביה. לטענת סלע "קיימות דרכים רבות לקידום וליווי בינוי מסיבי ומכל הדרכים בחרה העירייה בגרועה ביותר אשר הובילה את העירייה לאיבוד עצמאותה בכל הקשור לניהול ושליטה בבינוי העתידי". את מכתבה מסיימת סלע "תושבי ראש העין ראויים לראש עירייה אשר מוביל בינוי ופיתוח ולא נגרר ומסתתר מאחורי ה"סינר" של שר בינוי ושיכון".
מהעירייה נמסר בתגובה: "המחשבה לביטול הסכם חתום עם משרד השיכון, משקפת חוסר הבנה. בכללו, ההסכם חיובי לעיר, שכן משרדי הממשלה משקיעים מיליארד וחצי ש"ח , שאינם מצויים כלל בקופת העירייה, ושאם אנו נדרש להשקיע אותם בכבישים, ובתשתיות, נחזור לימים של גירעונות. במסגרת ההסכם התחייבה הממשלה להקים תשתיות תחבורה, מחלפים, כבישים ועוד. יתר על כן, לעירייה יוזרמו כספים שיושקעו בשכונות הקיימות, הוקמה מנהלת משותפת בראשות ראש העיר, והעירייה אחראית לקביעת הסטנדרטים לאיכות הפרויקטים.
מנגד, בראייה קדימה, הממשלה צריכה להבטיח כי העיר תוכל לבנות מבני ציבור דוגמת מועדונים, בתי כנסת, מגרשי ספורט, עבור האוכלוסייה החדשה, ובהקשר זה, דרש ראש העיר משר השיכון לקדם פתרונות עתידיים למבני הציבור. הדרישה הובנה על ידי השר והנושא יעלה מול שרי הממשלה.
תאריך: 01/09/2011
גיליון: 801
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il