11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''פוגרום'' בגנים הציבוריים
מאת: יהורם אלוני
הפוגרום שעשו בני הנוער בגן הציבורי ''השריון'' ממשיך להסעיר את תושבי השכונה. תמונה דומה גם בגנים ציבוריים נוספים בעיר.
תושבים רבים התקשרו לאחרונה למערכת העיתון והתריעו בפנינו על הפוגרום שמבצעים בני נוער בגנים הציבוריים בעיר.
השבוע יחד עם נציגי התושבים ערכנו סיור בגן הציבורי השריון וראינו תמונה עגומה מאוד. מדובר בגן הציבורי שמשרת את ילדי השכונה הממוקם בין רחובות 'השריון' ו'חזון איש' והגר"א . לטענת התושבים "מדובר במעשי וונדליזם שביצעו בני נוער. לטענת התושבים, הם התריעו בפני גורמי הרשות המקומית אך לא נעשה דבר". לפנינו התגלתה הזנחה רבה. מקרי הוונדליזם שבוצעו ע"י בני נוער בימי החופש הגדול לא זכו לטיפול ראוי מצד הרשות המקומית. מדובר בהשחתת ממטרות, הריסת ספסלים הכוללת הצתה של הספסלים עצמם ופחי האשפה וכלה בזריקת פסולת של עישון הנרגילות שעורכים בני הנוער בשעות הלילה המאוחרות.
בסיור נתקלנו בתושבים שביקשו מאיתנו להעלות גם את נושא חבורת בני נוער המקימים הרעש מדי לילה עד לשעות הקטנות. התושבים מבחינתם כבר "הרימו ידיים", לדבריהם, בכל מה שקשור לגנים הציבוריים. תושבת הרחוב איתה שוחחנו השבוע, מספרת שהיא התריעה מספר פעמים בפני העירייה על ההזנחה הקיימת בגן הציבורי אולם לטענתה הגן לא מטופל כראוי על ידי העירייה. לדברי התושבים "סוחרים זורקים את הפסולת סמוך לגן הציבורי והפסולת נשארת כל השבת ומעלה ריחות לא נעימים".
כזכור, תופעת הוונדליזם לצערנו עולה מידי פעם לסדר היום הציבורי. לפני מספר חודשים פרסמנו כתבה שעסקה בתלונתם של תושבים המתגוררים סמוך לתיכון "בגין" על מעשי הוונדליזם שמבצעים בני נוער בשבתות בחצר בית הספר. גם השבוע מתברר "שלמרות הפניות לעירייה, ממשיכים בני נוער להגיע למתחם בית הספר וממשיכים לבצע מעשי וונדליזם". העירייה הבטיחה בתגובתה "לעשות מאמצים רבים על מנת לטפל בנושא הוונדליזם, בשילוב משטרת ראש-העין שיכלול בין השאר הגדלת מספר מצלמות האבטחה הפזורות ברחבי העיר, וזאת כדי למגר מעשי אלימות וונדליזם". העירייה הודיעה כי ינקטו צעדים מרחיקי לכת כנגד אלה שייתפסו". נכון להיום, ממשיכים בני נוער להגיע לגנים הציבוריים ומבצעים וונדליזם ואין פוצה פה ומצפצף.
מהעירייה נמסר בתגובה: בהשוואה לשנים קודמות השנה חלה ירידה בהיקף הוונדליזם בגנים הציבוריים במהלך חופשת הקיץ וסביר שניתן לזקוף עובדה זו לתמהיל הפעילויות שסיפקה העירייה לבני הנוער, כמו: פתיחת מועדון המרתף, הפעלת קווי לילה, פעילות הסברה והפעלת סיירת הורי אופק. לצערנו למרות זאת, עדיין היו מעט נזקים, שכללו בעיקר פגיעה בריהוט, בעמודי תאורה ושלטי רחוב. העירייה פועלת בשיתוף פעולה עם המשטרה, תוגברה תאורה גבוהה בגנים, והורחב מערך המצלמות.
תאריך: 01/09/2011
גיליון: 801
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il