11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שכונת רמב''ם דורשת ''צדק חברתי''
מאת: יהורם אלוני
בזמן שאוהלי המחאה ברחבי הארץ מתקפלים, בראש העין בשכונת רמב''ם מתחיל המאבק על צביונה ופיתוחה של השכונה.
יניב צדוק, פעיל חברתי ותושב שכונת רמב"ם, הציב לאחרונה מספר אוהלים בגן הציבורי וכרזות המבקשות "צדק חברתי" לשכונה. "שכונת רמב"ם מאז ומתמיד סבלה מהיעדר פיתוח, העדר גינון ותשתיות לקויות. גם כיום שמבצעים עבודות פיתוח בתוך השכונה, זה נעשה על ידי תאגיד המים העירוני. כל מי שמסתובב ומה שנעשה כיום בתוך השכונה זה על ידי תאגיד מים. על מה אנחנו משלמים ארנונה? מי שמסייר בשכונה רואה את ההזנחה זועקת לשמיים". צדוק מספר כי פנה יחד עם תושבים נוספים במכתבים לגורמים המוסמכים בעירייה כדי לטפל בשכונה. בעירייה הבטיחו רבות ונכון להיום אנחנו מחכים למימוש ההבטחות.
צדוק שנשמע דואג מהחורף הקרב, מזכיר כי בחורף שעבר מזג האוויר הסוער הפתיע את תושבי השכונה שלא יכלו לצאת מבתיהם עקב ההצפות הרבות. "מי הגשמים הרבים חלחלו לתוך בתיהם של התושבים שנאלצו בשעות הבוקר המוקדמות לפתוח את מערכות הביוב כדי שמי הגשמים יחלחלו לתוך מערכת הביוב", אומר צדוק ומוסיף: "פנינו מספר פעמים לעירייה, אך לצערי למרות התלונות ההולכות ונשנות ואין ספור מכתבים, העירייה לא עושה מאומה לשיפור מצב התשתיות בשכונה".
מסיור שערכנו בשכונה, עולה כי התאגיד העירוני 'אפיקי מים' אכן מבצע עבודות תשתית ברחוב זלמן שזר וברחוב חפץ חיים אבל לטענת התושבים "העבודות מבוצעות באיטיות וזה גורם צער רב לתושבי השכונה".
מהעירייה נמסר בתגובה: " ראש העיר הוא הראשון שתומך בדרישות תושבי השכונה לצדק חברתי ופועל בנושא כדי לגייס מיליוני שקלים לפיתוח השכונה. העבודות בשטח החלו כבר לפני מספר שבועות. העבודות בשלב הראשון כוללות ניקוז, שדרוג המדרכות, הכביש, עבודות תאורה גינון ועוד, בעלות של למעלה ממיליון ₪. עפ"י התוכנית, עם אישור התקציב הנוסף, יתבצעו ברחוב עבודות נוספות (שלב ב') בעלות של כ-3.5 מיליון ₪.
האזור כולו ישנה את פניו בשנה הקרובה לרווחת התושבים, לאחר שנים רבות של הזנחה. העירייה תעשה את כל המאמצים לקדם את הנושא ומבקשת מתושבי האזור להיאזר בסבלנות בזמן העבודות.
תאריך: 08/09/2011
גיליון: 802
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il