11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
התושבים ממתינים לבית הכנסת
מאת: יהורם אלוני
תושבי גבעת טל ממתינים מזה זמן רב לבנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד להיבנות בשכונה.
תושבי שכונת גבעת טל ממתינים מזה זמן רב לבנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד לקום סמוך למרכז המסחרי.
כזכור, בישיבת המליאה במועצת העיר לפני כשלוש שנים, החליטה העירייה לבנות קומפלקס של שלושה בתי כנסת במתחם הסמוך למרכז המסחרי בגבעת טל במטרה לשרת שלוש עדות שונות: אשכנזים, ספרדים ותימנים. הקומפלקס עתיד להחליף את בתי הכנסת שנמצאים במקלטים.
לנו נודע כי העיכוב לבניית בית הכנסת נגרם כתוצאה מהתנגדות התושבים לוועדה המחוזית שטענו כי "מדובר בשכונה חילונית. המבנה יפר את אופי הבנייה בשכונה ובית הכנסת יצור רעש שיפריע לבתים הסמוכים". התושבים כתבו בהתנגדות כי "התוכנית שיזמה עיריית ראש העין לוקה בחוסר חשיבה תכנונית, תוך התעלמות מוחלטת מאופי שכונת גבעת טל והצרכים שלה. מבנה הציבור המוצע אינו משתלב באופי השכונה ובמאפייני הבינוי הקיים. אין כל הצדקה בלב שכונת וילות שקטה להוספת מבנה ציבורי עם זכויות בנייה של 230 מ"ר לכיתות גן ומבנה תנועת נוער ובית כנסת". לנו נודע כי הוועדה המחוזית החליטה לאשר את התוכנית וזאת לאחר שהעירייה שידרגה את התוכנית ואכן הוועדה המחוזית נתנה את האישור הסופי לביצוע.
תושבים משכונת גבעת טל שהתקשרו השבוע למערכת העיתון, נשמעו כעוסים וטענו "מדוע התוכנית לא יוצאת לפועל. מאז הקמתה של השכונה לפני כ- 20 שנה אנחנו מתפללים במקלטים או במבנים ארעיים. מדוע לא מזרזים את הליך בנייתו של בית הכנסת לטובת תושבי השכונה. פנינו מספר פעמים וכל פעם אומרים לנו כי הנושא בטיפול."
לנו נודע כי התושבים פנו מספר פעמים לגורמים המוסמכים כדי לזרז את הנושא, אולם נכון להיום הנושא עדיין לא בא על פתרונו והם מחכים לבנייתו של בית הכנסת.
מהעירייה נמסר בתגובה: " התוכנית לבניית בית הכנסת בגבעת טל אושרה בוועדה המחוזית וכרגע העירייה ממתינה לאישור התנועתי, לאחר קבלת אישור זה העירייה תצא במכרז לבניית בית הכנסת."
תאריך: 08/09/2011
גיליון: 802
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il