11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
פרויקט 'פינוי בינוי' בשכונת 'אביב' צובר תאוצה
מאת: יהורם אלוני
תושבי שכונת 'אביב' השתתפו לראשונה בכנס ושמעו על אודות הפרויקט 'פינוי בינוי'. הדיירים: ''דורשים לקדם את הפרויקט ויפה שעה אחת קודם''. אחרק: ''אני רואה בזה מפעל חיים. חשוב שהתושבים יהיו מאוחדים''.
בשבוע שעבר התקיימה לראשונה אסיפת תושבים המתגוררים בשכונת 'אביב' בעיר ושמעו על אודות פרויקט 'פינוי בינוי' המתוכנן בשכונה. כזכור, לפני כחודשיים פורסם בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' על יוזמתה של חברת מור הדר רז ייזום בנדל"ן בע"מ באמצעות מנהלת החברה שרון מור הדר לקדם פרויקט 'פינוי בינוי' בשכונת 'אביב' מתחם ג'ון קנדי- דוד המלך. לאחר שהתברר שמרבית תושבי השכונה (כ- 70%) הביעו את רצונם להשתתף בפרויקט, נערך לראשונה כנס תושבים בבית הכנסת לעדה ההודית בשכונה. את המפגש פתחה נציגת התושבים ומארגנת הכנס, צביה אשואל, שקראה לתושבים לקחת יוזמה ולהשתתף בפרויקט. נציג אחר של התושבים, אמנון כוכבי, נשא אף הוא דברים בזכות הפרויקט והעלה הדגשים הנראים לו חשובים. עו"ד יצחק זכריה, תושב העיר, שהוזמן לכנס על ידי נציגות הדיירים, נתן סקירה משפטית.
משיחה שערכנו עם התושבים מתברר כי תושבי השכונה מחכים בקוצר רוח מתי רעיון זה יצא כבר אל הפועל משום שלדבריהם "הפרויקט רק ישפר את איכות חייהם וללא כל התחייבות כספית מצידם". התושבים דורשים מהעירייה להביע תמיכה גלויה בפרויקט, "מה שחשוב לנו היא שאיכות החיים שלנו תשתפר ואנו דורשים לקדם את הפרויקט ויפה שעה אחת קודם!"
יצויין כי לפני כשלוש שנים הכריז משרד הבינוי והשיכון על מתחם 'גיבורי ישראל' בעיר כמתחם "פינוי בינוי" במסלול מיסוי. לגבי מתחם הרחובות ג'ון קנדי ודוד המלך הכוונה היא לבצע את הפרויקט במסלול היזמי-פרטי, המאפשר לתושבים כשהם מאוחדים, הרבה יותר שליטה על קצב ההתרחשות ועל התמורה שיצליחו להשיג בשידרוג הדירות שלהם.
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף הנדסה מסר לנו בתגובה: "במהלך השנים האחרונות פעלתי רבות למען שיפור איכות החיים של השכונות המיועדות לפינוי בינוי בעיר ולא חדלתי מלהיפגש ולשוחח עם התושבים בנושא שכן אני רואה בזה מפעל חיים. השיא היה ב- 10 לאוגוסט, עת נפגשתי עם עשרות מתושבי השכונה והצעתי להם לערוך כנס תושבים גדול ולבחור נציגות שתשכור שרות וליווי משפטי אל מול היזמים השונים על מנת להפגין חזית אחת הרואה את טובת התושבים ועתיד ילדיהם. אני שמח שמאמצי נושאים פרי ושתושבי השכונה לוקחים אחריות ומתאחדים לקדם את סביבת מגוריהם למעמד איכותי שישתווה ליתר חלקי העיר. העירייה בכלל ואגף ההנדסה בפרט מעודדים ככל יכולתם את קידום ושדרוג רמת החיים ואיכות המבנים והתשתיות בשכונת אביב כמו בכל יתר שכונות העיר הוותיקה. אבל חשוב שהתושבים יהיו מאוחדים ביוזמה הברוכה הזו וישאירו את הפוליטיקה ואת הפוליטיקאים מחוץ לענין. כיום כבר צצים "טרמפיסטים פוליטיים" שמנסים לנכס לעצמם את הסיכוי לשפר את איכות חייהם של תושבי השכונה. כולי תקווה שבמעשיהם לא יפלגו את תושבי השכונה ויפגעו בסיכוייהם לחיים טובים יותר".
תאריך: 08/09/2011
גיליון: 802
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il