11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
השופטת מבקשת פשרה
מאת: יהורם אלוני
העירייה ועמותת מורשת יהדות תימן ייפגשו בחודש הבא בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה לאחר שלא הצליחו להגיע לפשרה.
העירייה ועמותת מורשת יהדות תימן יפגשו בחודש הבא בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה לאחר ששני הצדדים לא הצליחו להגיע לפשרה כפי שהשופטת אושרית רוטקופף המליצה לשני הצדדים לעשות לפני הדיון שיתקיים בחודש הבא.
כזכור, מזה מספר שנים שהעירייה ועמותת מורשת יהדות תימן מתנצחים בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה שיקבע מה יעלה בגורלו של המבנה ברחוב שבזי המשמש כיום את העמותה.
תזכורת: בשנת 2000 (בתקופתו של ראש העירייה הקודם, יגאל יוסף) הקצתה העירייה את המבנה של מורשת יהדות תימן ברחוב שבזי לטובת העמותה. בשל חילוקי דעות בין נציגי העמותה ובין נציגי העירייה וחוסר שיתוף הפעולה ביניהם, החליטה העירייה בישיבת המליאה בשנת 2008 להחזיר את המבנה לרשותה. בחודש מאי 2009 הגישה העירייה תביעה בסדר דין מקוצר (בתביעה שכזו – הנתבע אינו מקבל רשות להגיש כתב הגנה אלא אם יש סיבות מיוחדות לטובתו מתוך רשימת סיבות שנקבעה בחוק) לבית המשפט כנגד העמותה בדרישה שתתפנה מהמבנה. בדיון שהתקיים בחודש פברואר 2010 בבית משפט 'השלום' בפתח תקווה, החליט בית המשפט לקבל את עמדת העירייה והורה על סילוקה של העמותה מהמבנה מבלי שניתנה לה הרשות להתגונן. העמותה ערערה על פסק הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב ולאחר דחיות רבות, החליט בית המשפט לקבל את ערעורה של העמותה ונתן לה את הרשות להתגונן. במהלך הדיונים, הציע בית המשפט לצדדים להגיע לפשרה, אולם העירייה התנגדה. בית המשפט המחוזי ביטל את פסק הדין שניתן בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה בתחילת חודש פברואר 2010 הקובע כי על העמותה להסתלק מהמבנה. בחודש הבא יתקיים דיון בין הצדדים, והשופטת ביקשה לזמן את ראש העירייה משה סיני, את המנכ"לית אירית נתן ואת חברי וועדת ההקצאות של העירייה וחברי העמותה. נכון להיום, ממשיכה העמותה לנהל את בית המורשת מתוך התנדבות מלאה ומתוך רצון טוב לשרת את תושבי העיר.
לנו נודע כי נפתלי שמחי, יו"ר העמותה, שיגר מכתב לראש העירייה משה סיני ובו הוא מבקש ממנו "למצוא פתרון לחילוקי הדעות שבין הצדדים בהסכמה משותפת מחוץ לכותלי בית המשפט. אני קורא לך לעשות ביחד כל שניתן כדי לכבד את המלצת בית המשפט", כותב שמחי. בסיום מכתבו כותב שמחי "מורשת יהדות תימן עתיקת היומין ששמרה את יהדותה בתנאים קשים מאלה שאנו עוברים היום, וחבל שירשם בספרי ההיסטוריה שהיו מאבקים מיותרים שגורמים לנזקים בלתי הפיכים בעירנו המתפתחת. די לנו מהצרות שאויבינו מביאים עלינו וחובה עלינו להתאחד ברוח המורשת היהודית".
מהעירייה נמסר בתגובה: "לא השתנה כלום בינתיים וחבל שכך. יצוין כי אם המבנה היה מוחזר לעירייה ולציבור תושבי העיר, הרשות המקומית הייתה יכולה להפכו למוקד של גאווה ופעילות תוסס לתושבי העיר. כיום, הוא מוחזק ע"י עמותה פרטית על אף החלטה של מועצת העיר. הנושא נמצא – בהמתנה לדיון".
תאריך: 15/09/2011
גיליון: 803
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il