11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''יש לתת עדיפות לבני המקום''
מאת: יהורם אלוני
שלומיאל יעקבי, מי שכיהן בשנות ה- 60 כיו''ר הוועדה הציבורית הבין מפלגתית בראש העין קורא למנהיגי העיר לתת עדיפות לבני המקום.
שלומיאל יעקבי, מי שכיהן בשנות ה- 60' כיו"ר הוועדה הציבורית הבין מפלגתית בראש העין, חושש מבנייתן של שכונות נוספות בעיר משום שלטענתו הדבר עלול לגרום לכך שהשכונות הותיקות יהוו את "החצר האחורית" של העיר.
יעקבי, גימלאי בזק ותושב העיר הוא הבולט בפעילי הציבור שקמו לעיר ראש העין. יעקבי הקים בשנות ה- 60' קבוצה בין מפלגתית בעיר במטרה לשפר את תדמיתה של העיר ראש העין שסבלה מתדמית 'לא סימפטית' כדבריו. בנוסף לשיפור תדמיתה של העיר, ביקש יעקבי באמצעות הקבוצה ליצור מכנה משותף בין כל מפלגות בעיר על מנת להשיג את תמיכת הממשלה מבחינה תקציבית בראש העין. יעקבי היה שותף יחד עם ראשי מועצות ותיקים בהכרעות גורליות כמו: המאבק לטובת מקרים סוציאליים ביישוב, תחבורה ציבורית ביישוב, זוגות צעירים ואף היה שותף להפגנות סוערות לטובת בני המקום. בקלסר מאובק ומלא קטעי העיתונות משנות ה- 60, ה- 70 ו- ה- 80 מסופר על "מלחמתו" של יעקבי בבירוקרטיה הממשלתית בכל מה שקשור לראש העין. לדברי יעקבי "למרות שההפגנות יצרו כביכול תדמית של יישוב אלים, השגנו את התקציבים ואת המטרות".
כיום כשהוא כבר בגיל מתקדם, עוסק יעקבי בפעילות ציבורית וממשיך להתנדב בשירות יעוץ לאזרח ובמספר עמותות בעיר משום שלדבריו "הפעילות הציבורית זורמת בדמי ואני אוהב את תושבי ראש העין". לגבי הבנייה העתידית בעיר חושש יעקבי כי הבנייה הזו עלולה לפגוע במידה מסוימת בזוגות הצעירים מחוסרי הדיור משום שלדבריו "הבנייה העתידית בעיר תביא אחוז גבוה של תושבי חוץ לראש העין במקום שהזוגות הצעירים של ראש העין ייהנו מהבנייה הזו" מזהיר יעקבי וקורא למנהיגי העיר "לעשות הכול כדי לתת עדיפות ראשונה לבני המקום". לגבי השכונות הותיקות אומר יעקבי "רואים את ההבדל בין השכונות הותיקות לשכונות החדשות ויש לעשות הכול כדי לצמצם פערים לפני שהשכונות הותיקות של העיר יהיו החצר האחורית של העיר". ומוסיף "יש להעמיק את האינטגרציה בין תושבי השכונות הותיקות ובין תושבי השכונות החדשות". לשאלתנו איך עושים את זה עונה יעקבי, "יש הרבה דרכים לעשות זאת בייחוד באירועים שהעירייה יוזמת על מנת שכולם יהיו משותפים".
בסיום השיחה מבקש יעקבי לומר מילה טובה על מנהיגי הציבור "ראש העירייה משה סיני וסגנו רזיאל אחרק, יו"ר אגף ההנדסה וחברי המועצה עושים למען העיר אבל זה עדיין לא מספיק בכל מה שקשור לשכונות הותיקות".
 
בתמונה: שלומיאל יעקבי
תאריך: 15/09/2011
גיליון: 803
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il