11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שר הפנים לראשי הערים: לאפשר פיצול דירות
מאת: יהורם אלוני
שר הפנים וסגן ראש הממשלה אלי ישי הנחה את ראשי הערים לאפשר פיצול דירות לתקופה של שלוש שנים. התוכנית של סגן ראש העירייה רזיאל אחרק יו''ר אגף ההנדסה יוצאת לפועל.
בעקבות המחאה החברתית הציבורית על מצוקת הדיור, הנחה שר הפנים וסגן ראש הממשלה אלי ישי את ראשי הערים לאפשר פיצול דירות לתקופה של שלוש שנים. תוכנית שלמעשה עלתה לסדר היום הציבורי בעיר על ידי סגן ראש העירייה רזיאל אחרק, יו"ר אגף ההנדסה והספורט לפני כשנתיים.
כזכור, לפני כשנתיים הציג רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה והספורט בעירייה, תוכנית המאפשרת לתושבי ראש העין לפצל את הבתים צמודי הקרקע שבבעלותם לשתי דירות, ובכך לאפשר לבנים ממשיכים ולזוגות צעירים להתגורר בבתי ההורים בפרטיות. לדברי רזיאל, "פתרון זה יסייע לזוגות הצעירים בתחילת דרכם ויקל על המבוגרים באחזקת ה'קן' שבמהלך השנים פרחו הילדים ממנו". כדי לקדם את התוכנית ולהוציאה לפועל, השתתף רזיאל בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת לפני כשנה שבה נידונה סוגיית בעיית הדיור לזוגות הצעירים. במהלך הדיון, העלה רזיאל את נושא מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים ופיצול הדירות בראש העין. יתרה מכך, רזיאל אף שלח מכתב בנושא לשר הפנים וסגן ראש הממשלה, אלי ישי ובו הוא מבקש ממנו לפעול בנושא פיצול הדירות ו-"להוביל תוכנית שתאפשר ותאשר פיצול הבתים צמודי הקרקע". לדברי רזיאל, "תוכנית פיצול הדירות הינה חוקית ובסמכותה של הוועדה המקומית לתכנון ובניה לאפשר הגדלת מספר יחידות הדיור, ללא הגדלת סך כל השטחים למטרות עיקריות". עוד מוסיף רזיאל, "העירייה מצידה הכירה עד כה בתופעה בכך שהעניקה שעוני מים ותשלומי ארנונה מפוצלים לבתים. אני מאמין שלתושבי העיר ישנה הזכות להמשיך ולהתגורר בעיר בה הם גדלו וחונכו וכי לרשות המקומית האחריות והכלים". כיום לאחר ששר הפנים אלי ישי אישר את פיצול הדירות לתקופה של שלוש שנים, אומר רזיאל כי המהלך ייתן מענה למאות זוגות הצעירים בעיר חסרי הדיור שמלבד הפתרון לבעיית הדיור יחזק את הקשר בין זוגות הצעירים עם 'הקן' שבו הם נולדו וגדלו."
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט מסר לנו בתגובה: "אני שמח שמאמצי נשאו פרי. לראשונה יזמתי את נושא פיצול הדירות לפני כשנתיים וחצי וזאת על מנת לתת פיתרון לזוגות הצעירים ובמקביל, להוביל להתחדשות עירונית. התקנה שמבקש השר להתקין, מתייחסת לאופן ביצוע הפיצול וקיצור הליכים בפיצול. היא אינה נוגעת לחוקיותו של הפיצול .חוקיותו של הפיצול מעוגנת בחוק "התכנון והבניה תשכ"ה.
תאריך: 15/09/2011
גיליון: 803
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il