11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
פסטיבל או מטרד
מאת: יהורם אלוני
המשטרה מציבה תנאים לקיום אירוע פסטיבל 'תימנה' בעיר. בינתיים, הרבנים מחתימים עצומה ומאיימים לפנות לבית המשפט.
מדי שנה צובר פסטיבל "תימנה" בשנים האחרונות פופולאריות רבה ואיתה, כמות רבה של משתתפים עד כדי צפיפות העלולה לגרום לסכנת חיים ממש. השנה במלאת עשור לפסטיבל "התימנה", אמורים אומנים מהשורה הראשונה של פסטיבל המזרחי להופיע בפסטיבל וכמות המשתתפים צפויה להיות רבה מאוד. בשל הסכנה העלולה להתרחש, שיגר תנ"צ שמעון שומרוני, ממ"ר שרון, מכתב לראש העירייה משה סיני ובו הוא מציב לו תנאים לקיום האירוע.
במכתב מחודש נובמבר 2010 ( לאחר פסטיבל 'התימנה' בשנה שעברה) כותב תנ"צ שומרוני לראש העירייה משה סיני, "בשנה הבאה יתקיים אירוע תימנה בשנה העשירית ומן הסתם תרצו לציין אירוע זה במיוחד, ולכן בחובתנו הן כמשטרה והן כרשות מקומית המפיקה אירוע זה לא לסכן את חיי הציבור ובטחונו", כותב תנ"צ שומרוני ומציע פתרונות לאישור האירוע "במידה והאירוע יישאר במקומו הנוכחי, יונפקו כרטיסים בלא קשר לעלותם אשר יאפשרו שליטה בכמות הנכנסים לאירוע ובחירת מקום חלופי המסוגל להכיל קהל העולה על 45,000 משתתפים. לכן היום הנני להודיע כי לא יינתן אישור לקיום האירוע בלא שתי החלופות שציינתי", כותב תנ"צ שומרוני ומוסיף "ובטוחני כי לנגד עיניך כמו גם לנגד עיני עומד אינטרס השמירה על הסדר הציבורי שלום הציבור ובטחונו" כותב תנ"צ שומרוני.
מלבד זאת, ידוע לנו כי לאחרונה החלו תושבי הרחובות: מרבד הקסמים, חשמונאים, צה"ל והסביבה בסבב חתימות של תושבים המתגוררים ברחובות הסמוכים למתנ"ס העירוני 'לב-העיר' נגד הפסטיבל משום שלטענתם "חייהם נהרסו" בגלל צפיפות והמהווה סכנה של ממש "אירוע זה מושך עשרות אלפים לתוך חניון צר ולא בטיחותי, חיי מנוחתנו וחגינו נהרסים בימים אלו ועד לשעות הלילה המאוחרות יש לנו מטרד. אירוע זה לא תורם לחיי הקהילה והתרבות של העיר, הוא משרת בעיקר את תושבי החוץ" כותבים התושבים בעצומה. "אם לא תתחשבו בבקשתנו נשקול פניה לבית המשפט, למתן צו, שיאסור את קיום האירוע".
מהעירייה נמסר בתגובה: "המשטרה הודיעה כי תאשר את האירוע בכפוף לתנאים שהיא תציב, כמו בכל שנה". באשר למחאת התושבים מסרה העירייה בתגובה: "עיריית ראש-העין מפיקה את פסטיבל תימנה, פסטיבל הפולקלור מוזיקה ואוכל מהגדולים בארץ זו השנה העשירית בחוה"מ סוכות, עם אמנים מהשורה הראשונה: אייל גולן, עומר אדם, מירי מסיקה, מוש בן ארי ועוד. מדובר בפסטיבל המושך אליו אלפי אנשים מכל רחבי הארץ שבאים לחגוג יחד את מיטב השירה התימנית והים תיכונית, ללא תשלום. כל תושבי העיר ואורחים מכל רחבי הארץ מוזמנים לחגוג עימנו את פסטיבל תימנה, ואיש באמונתו יחיה".
תאריך: 15/09/2011
גיליון: 803
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il