11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שי''ל- מחלקה מסוג אחר
מאת: יהורם אלוני
אחד המחלקות החשובות בעירייה היא המחלקה של השירות ייעוץ לאזרח, המחלקה המופעלת מטעם האגף לשירותים חברתיים. מבקר העירייה, משה כהן מרעיף שבחים על מנהלת המחלקה, איילה חדד.
המחלקה לשירות ייעוץ לאזרח (שי"ל) שמפעילה העירייה היא אחת המחלקות החשובות בעירייה. המחלקה הנותנת שירות לתושב ללא תמורה היא אחת מ- 60 הסניפים הפזורים בארץ שמפעיל משרד העבודה והרווחה. המחלקה נועדה לתת שירות וסיוע לתושב ביצירת קשר בין האזרח לגורמים ציבוריים ופרטיים ונותן מידע, הכוונה וייעוץ וסיוע במימוש זכויות וחובות. למחלקה יש צוות מתנדבים מומחים ומיומנים בעלי ניסיון מקצועי ויכולות. חלקם הגדול עברו הכשרות, השתלמויות והדרכות בנושאים שונים.
מבקר העירייה, משה כהן ביצע בדיקה מקיפה במחלקה במהלך חודש ספטמבר- נובמבר 2010 אשר מטרתה לבחון את הפעילות השוטפת של המחלקה, רמת המעקב, הפעלת המתנדבים ועוד. הביקורת כללה פגישות ושיחות עם מנהלת המחלקה, איילה חדד. בדו"ח המבקר לשנת 2010 מציין מבקר העירייה כי "עם הגעתה של הגב' איילה חדד למלא תפקידה בשנת 2007, זו יצקה תוכן ממשי לתפקיד דבר שבא לידי ביטוי באופן הפעלת המתנדבים וניהול המחלקה. תפקודה החיובי בניהול המחלקה נובע הן מתוקף כישוריה האישיים על רקע ניסיונה באגף הרווחה והן מתחושת השליחות המפעמת בה במילוי תפקידה". המבקר מציין לשבח כי לא בכדי בשנת 2009 זכתה המחלקה בין הארגונים שקיבלו את תעודת הארגון המצטיין.
מחלקת שי"ל- שירות ייעוץ לאזרח נמצאת ברחוב מלכי ישראל ולדברי המבקר "המבנה צר מלהכיל את הבאים בו, חדרים קטנים ועוד, תנאים שאינם הולמים ואף מקשים על ביצוע מתן השירות במחלקה. משום כך, קיים קושי גדול במתן השירות והרחבתו מאחר והמבנה צפוף מאוד וללא אוורור. בתוך כך קיים גם קושי בשמירה על פרטיותם של הפונים ומונעים מהם להעלות את בעיותיהם בצורה דיסקרטית ומכבדת. עוד יצוין כי אין במקום עמדת מתקן מים ולא קיים לחצן מצוקה לטובת מנהלת המחלקה והמתנדבים". המבקר מציין כי "מנכ"לית העירייה מסרה בתגובה כי היא אכן מודעת למצוקה הקיימת ובתכנון הרחבת שטח המחלקה על חשבון משרדי מח' רישוי עסקים המתוכננת לדלג ממקום זה בקרוב".
צוות המחלקה כולל מנהלת בחצי משרה אשר לרשותה יש צוות של 20 מתנדבים הפועלים בהתנדבות במהלך כל השבוע בהתאם לתוכנית השבועית של המחלקה. המבקר מציין בדו"ח כי "טיב עבודתם של העושים במלאכה במחלקת שי"ל נובע במידה רבה מרמת המוטיבציה, אהבת האדם ותחושת השליחות. בהיעדר כל אלה אפשר שיינתן שירות, אך ספק רב בדבר רמת איכותו".
ראש העירייה משה סיני הגיב לדברי הדו"ח: "מחלקת שי"ל אכן נמצאת במבנה פיזי שאינו ראוי. בימים אלה התפנה מבנה אשר חלקו ישופץ ויורחב לטובת שי"ל כולל המתנדבים ובכך אני מקווה כי שיבוצם במיקום ראוי יהיה בעל ערך מוסף לעבודת הקודש שנעשית במקום שיכלול גם מחשוב ומערכות מודרניות לניהול המקום".
תאריך: 22/09/2011
גיליון: 804
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il