11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מצוקת מקום בבית העלמין המקומי
מאת: יהורם אלוני
לאחרונה נרשמת מצוקת מקום בבית העלמין המקומי. העירייה והמועצה הדתית ממתינים לתשובות מהוועדה המחוזית.
"לא ירחק היום ולא יהיה אפשר לקבור בבית העלמין בראש העין מחוסר מקום", כך טוענים רבנים בראש העין. לדבריהם "ישנה מצוקת מקום בבית העלמין המקומי ואם לא יטפלו בנושא בחודש הקרוב לא יהיה אפשר לקבור בבית העלמין המקומי".
לנו נודע כי שלמה נהרי, מנהל בית העלמין המקומי פנה כבר לפני כשלוש שנים לגורמים המוסמכים בעירייה בנושא והתריע על מצוקת הקבורה בבית העלמין המקומי. בעקבות פנייתו של נהרי, פנתה העירייה לוועדה המחוזית ברמלה והגישה בקשה להקצאת קרקע לטובת בית העלמין.
בדיון שהתקיים במשרדי הוועדה המחוזית ברמלה, הגיעו רב העיר עזריה בסיס, מהנדס העירייה אריה גלברג ונציגים נוספים מהעירייה ומהמועצה הדתית. נכון להיום, ממתינים בעירייה ובמועצה הדתית לתשובות מהוועדה המחוזית.
על מצוקת המקום בבית העלמין כבר התריע לפני כשנה רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה. בכתבה שפורסמה לפני כשנה, פורסם מכתבו של רזיאל שבו הוא כותב לגורמים המוסמכים כי "בית העלמין בראש העין עומד לפני תפוסה מלאה ולא ירחק היום ולא יהיה אפשרות לקבור בראש העין מפאת חוסר מקום". לדברי רזיאל "גם לאחר אישור התב"ע המתוכננת, יהיו בבית העלמין רק כ- 350 קברים פנויים במידה ונשפוט על אחוזי התמותה במהלך השלוש השנים האחרונות". לשם כך, ביקש רזיאל אחרק מראש העירייה משה סיני להביא את הנושא לדיון בפני הנהלת העירייה. רזיאל הציע פתרון של קבורה בקומות. לדברי רזיאל "ההצעה חוסכת במשאב היקר ביותר לאדם והוא הקרקע למגורים ולמחייה". ומה יגידו הרבנים? אומר רזיאל כי פתרון זה מקובל על פי ההלכה ונהוג במספר ערים בארץ. בסיכומה של הבקשה, מבקש רזיאל כי יוקצו משאבים וכספים לתכנון וביצוע בקדם האפשרי על מנת שנוכל לקבור את יקירנו בכבוד ולא נסבול ממצוקת קבורה בעיר.
מהעירייה נמסר בתגובה: "לאחר מאמצים רבים הצליח ראש העיר, משה סיני, לגייס כספים לשדרוג בית העלמין, ובהנחייתו העירייה ניגשה להכנת תכנית המגדילה את בית עלמין לאור המצב כפי שהוצג על ידי המועצה הדתית. הוועדה המחוזית בישיבתה מתאריך 8.8.11 החליטה לאשר להפקדה תכנית המגדילה את בית העלמין למתן פתרונות לשנים הקרובות. תהליך השלמת התוכנית מתבצע בימים אלה ויימשך מספר חודשים".
תאריך: 22/09/2011
גיליון: 804
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il