17/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 37 תוצאות התואמות את החיפוש
טיפול בתקלות
מאת: מיחשוב 4U
המחשב מבצע ריסטארטים תוך כדי עבודה? המחשב נכבה ומסרב להידלק? התמונות במסך מרוחות? אבחון ופתרון תקלות לבעיות נפוצות.
במדור השבוע נציג בפניכם תקלות נפוצות ודרכים לפתרונן.
תוך כדי עבודה המחשב מאתחל את עצמו
הסיבות לאתחול מחשב הינן רבות ומגוונות – החל מתקלות חומרה וכלה בתקלות ברמת חומרה. ברוב המקרים אם הסיבה לאתחולים החוזרים ונשנים היא בעייה חומרתית הרי שלא תוכלו לטפל בבעיה לבד ותיאלצו להביא את המחשב למעבדה לאבחון ותיקון. אולם במקרים לא מעטים התקלה היא תקלה תוכנתית ולא חומרתית. להלן מספר כלים שתוכלו לנסות להשתמש בהם על מנת לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם:
בדקו האם הותקנה ל המחשב לאחרונה תוכנה מסויימת. ייתכן והבעיה נובעת בעקבות התקנה של תוכנה כשלהי. נסו להסיר את התוכנות שהתקנתם לאחרונה וייתכן והבעיה תיפתר.
נתקו את כל התקני ה-USB שמחוברים למחשב, ישנם מקרים שהתקן USB גורם לעומס והפרעות במחשב והוא הסיבה לאתחולים של המחשב.
אם האתחולים קורים תמיד כשאתם עובדים עם תוכנה מסויימת נסו לעבוד עם תוכנה חלופית. למשל אם תמיד בזמן גלישה באינטרנט אקספלורר המחשב מבצע אתחול נסו להוריד דפדפן אחר דוגמת כרום או פיירפוקס.
לעיתים אתחולים נגרמים עקב בעיה ברשת החשמל. נחשולי מתח גורמים למחשב "לאבד" את אספקת החשמל הקבועה ולכן מתבצע אתחול. מומלץ בחום להשתמש באל פסק שגם ישמור על המחשב שלכם בזמן הפסקת חשמל וגם יגן עליו מפני נחשולי מתח.
בצעו בדיקה בסיסית לדיסק הקשיח עצמו ע"י "סורק הדיסק" (בתקווה שלא יתבצע אתחול תוך כדי הבדיקה). הכנסו ל"המחשב שלי", לחצן ימני על אות הדיסק הקשיח ובחירה ב"מאפיינים" עברו ללשונית "כלים" ואז לחצו על "בדוק כעת". חזרו על הפעולה עבור מחיצות נוספות אם יש בדיסק הקשיח.
המחשב נכבה ומסרב להידלק.
תופעה אחרת שחשוב להבחין בינה לבין התופעה מהסעיף הקודם היא שתוך כדי עבודה המחשב נכבה לחלוטין (ולא מפעיל את עצמו מחדש באופן אוטומטי). במקרה כזה הסיכוי הוא שהבעיה היא חומרתית ולא תוכנתית. ברוב המקרים כאשר תנסו להדליק את המחשב מייד לאחר שנכבה הוא יסרב להידלק ורק כעבור מספר דקות המחשב יידלק שוב עד לכיבוי הבא. במקרים כאלה הסבירות הגבוהה היא שהמחשב מתחמם יתר על המידה. רוב המחשבים יודעים לנטר את טמפרטורת העבודה שלהם וכאשר הטמפרטורה גבוהה מדי קיים מנגנון שגורם למחשב להיכבות באופן אוטומטי וזאת על מנת להגן עליו, זו גם הסיבה שלא ניתן להדליק את המחשב מייד לאחר שנכבה מהסיבה שהוא עדיין חם. סביר להניח שאחד המאווררים לא עובד כשורה או אינו עובד כלל. במקרה כזה יש להביא את המחשב למעבדה לצורך עבחון המאוורר הסורר והחלפתו.
התמונות נמרחות
התמונות שצילמתם נראות על מסך המחשב מרוחות והאנשים נראים שמנים יותר ממה שהם באמת? הסיבה נעוצה ככל הנראה בכך שהגדרות רזולוציית המסך אינן תואמות לגודל המסך. שימו לב שאם המדובר במסך מרובע הרזולוציה צריכה להיות למשל 640*480, 800*600, 1024*768,
במסכים רחבים היחס בין רוחב לגובה הוא שונה. בכל מקרה ההמלצה היא להגדיר את הרזולוציה המומלצת ע"י יצרן המסך.
מבצע השבוע
 דיסק קשיח חיצוני קטן "2.5 מבית Western Digital בנפח של 500GB, במחיר הכי זול בארץ – רק 269 ש"ח. עד גמר המלאי.
תאריך: 22/09/2011
גיליון: 804
עמוד: 36
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il