20/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 229 תוצאות התואמות את החיפוש
תחל שנה וברכותיה ....
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סכסון
שלום קוראים יקרים שנה חדשה בפתח והמשמעות המעשית של המשפט היא: שהשנה שעברה היא כבר שנה ישנה, מה שבעצם אומר שכל ההחלטות שקיבלתם על עצמכם ולא עשיתם, שייך לעבר .
בשנה החדשה אנחנו מחליטים
פגשתי זוגות רבים שחיים בפחד נוראי לעשות שינוי במגורים שלהם כי מה יקרה אם ? שכל אחד מכם ימשיך את המשפט מנקודת עולמו , אבל הדבר המשותף לכל התשובות הינו לקבל החלטה שלא מחליטים .
לצערי כולנו נגועים במחלה זו של דחיית קבלת החלטה אבל ניתן לצמצם אותה ואני אתן לכם כלי אחד מוכר שעוזר לי לקבל החלטות מושכלות במגוון רחב של תחומים .
הכלי נקרא " מה אם ? " ואני יסביר כל החלטה יש לה מגוון רחב של תוצאות אפשריות להחלטה למשל : אם אנחנו זוג עם 3 ילדים וגרים בדירת 3 חדרים וחושבים לעבור ל4 כי פשוט צפוף לנו .
מצד אחד אם נחליט להישאר במקום המגורים הנוכחי אז :יהיה לנו צפוף ואין פינת עבודה מה שאומר שצריך כדי לעבוד לעזוב את הבית למקום אחר ולילדים אין מספיק מקום להביא חברים מה שמפתח אצלם הרגשת אי נוחות ו... ו.... ו.....
מצד שני אם נשדרג ל4 חדרים נרוויח את כל ההפסדים באופציה הקודמת אבל מה יקרה אם יפטרו מישהו מאיתנו בעבודה ומה יקרה אם המחירים ירדו ומה יקרה אם ואם ואם .
ולכן בעיניי צריך להסתכל על המצב הכי חמור שיכול להיות ואם במצב זה אנחנו מסתדרים, אז לבצע את המהלך. ולדוגמא שלנו אם אנחנו משדרגים ל4 חדרים ומישהו מאיתנו מפוטר מהעבודה האם נוכל לפרוס משכנתא ולהוריד לתשלום שנעמוד בו? או האם נוכל לממן חצי שנה ללא עבודה? או האם נוכל להקפיא משכנתא למספר חודשים ואז למכור ?
אם התשובה לאחד משאלות אלו היא כן ,אז ניתן ללכת על המעבר ל4 חדרים ללא חששות ואם התשובה היא לא אז מחליטים להמתין עד שיהיה לפחות תשובה חיובית אחת לשאלות אלו .
בואו נחליט שבשנה החדשה אנחנו מקבלים החלטות שטובות לנו ללא פחדים ,כמעט לא פגשתי זוגות שקנו דירה ללא חששות אבל ההבדל בסוף הוא קבלת ההחלטה למרות החששות .
ואולי נחליט שכל מלחמות היורשים על מגרשים שייכות לשנה הישנה ובשנה הזאת החדשה אנחנו משחררים את היריבויות והמחלוקות והשנאה ומפסידים אולי בקרב אבל מנצחים במלחמה .
ואולי נחליט להחזיר את השליטה לחיינו ולדאוג שיהיו לנו חיים טובים יותר בכל התחומים כי בינינו למי מגיע אם לא לנו ,ומי יכול לדאוג לנו יותר טוב מעצמינו ?
אז החלטנו שמחליטים ?
 
שנה מדהימה לכולנו

אורן מזרחי

תאריך: 27/09/2011
גיליון: 805
עמוד: 57
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il