20/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 229 תוצאות התואמות את החיפוש
על חששות ופחדים...
מאת: רעות מזרחי –יועצת נדל''ן
רכישת דירה הינו תהליך הנושא בחובו רגשות אמוציונאליים ורציונאליים.
בנוסף לתהליך הרגשי שהקונה עובר כשהוא מחפש דירה, ישנם מחירים ועלויות נוספות שהוא לוקח בחשבון כגון: עלות הדירה, שכ"ט עו"ד, עלויות שירותי תיווך, מיסים, עלות פתיחת תיק בבנק, עלות בדיקת שמאי ועוד.
השאלה המתבקשת הרבה פעמים במקצוע שלי היא: מדוע אם יש את האפשרות הטכנית והיכולת לרכוש דירה, והקונה מצא דירה שהוא אוהב ואשר עונה לו על הצרכים- הוא לא מתקדם לעבר העסקה המיוחלת?
הסיפור שלי השבוע הוא על זוג צעיר מאזור השרון שחיפש דירה למעלה משנתיים וחצי. הם חיפשו במספר אזורים בארץ ואף התקדמו מספר פעמים לעבר עסקה אולם זה תמיד נפל ברגע האחרון. אני ראיתי במציאת דירה עבורם אתגר גדול ונרתמתי למשימה בשמחה. ביררתי עמם את היכולת הכספית, את הצרכים שלהם ואת הטעם האישי (שלהם) ובמשך כחצי שנה הראיתי לזוג דירות שיכולות להתאים עבורם, אולם הם לא רצו להתקדם לעסקה עם אף אחת מהן.
לבסוף, מצאתי עבורם דירת גן מקסימה באזור שהם אוהבים במחיר אטרקטיבי מאד. הזוג התרצה, והביא את ההורים לראות עמם יחד את הדירה -ההורים התרצו גם הם. לאחר הסכמת ההורים הזוג נתן הצעה על הדירה ונקבע מועד למשא ומתן אצלנו במשרד מול המוכרים. לאחר משא ומתן ממושך שני הצדדים הגיעו להסכמה ונראה כי היו מרוצים. כמו כן במסגרת ההתקדמות לעבר העסקה, הגיע לדירה איש מקצוע שנתן לזוג הערכת מחיר לשיפוץ קוסמטי קל – העלות המוערכת על ידי איש המקצוע הייתה מקובלת על ידם .
אולם, רגע לפני העברת הפרטים לעורכי הדין של הצדדים, קיבלתי שיחת טלפון מהזוג . השניים נשמעו מבוהלים ולחוצים ולדבריהם היו מעוניינים לסגת מרכישת הדירה. הלקוחה הודתה לי מאד על השירות . וכששאלתי אותה מה הסיבה שהם לא רוצים להתקדם היא לא ידעה לשים את האצבע על דבר ספציפי ולטענתה הדירה היא מתאימה לה בדיוק .
הזוג המקסים הזה עבר הרבה, הוציא אנרגיות, שרף זמן וכסף על מציאת דירה וכשסוף סוף מצאו אחת שהתאימה להם -הם לא היו מסוגלים לעשות את הצעד הנוסף והאחרון הזה עקב חששות ופחדים.
צוות המשרד ואנוכי ניסינו לדבר על ליבם וכן להסביר שאכן מדובר בהזדמנות נדירה עבורם אולם הפחד שיתק אותם מלהתקדם, ולצערנו דברנו נפלו על אוזניים ערלות. כיום הזוג עדיין במסע החיפוש אותו החלו לפני שנתיים וחצי, ועדיין שוכרים דירה .
אם אתם מוצאים עצמכם עוצרים את ההתקדמות רגע לפני הקנייה שאלו את עצמכם מה הסיבה האמיתית שאתם לא מתקדמים. ואם התשובה היא חששות או פחד, דעו כי אלו חששות לגיטימיים וכי הם מלווים כמעט כל קונה.
אחרי שתרכשו את הדירה החששות האלו יתפוגגו ואתם- תישארו עם דירה.

שיהיה לכולנו צום קל ומועיל.

רעות מזרחי –יועצת נדל"ן אנגלו סכסון ראש העין

תאריך: 06/10/2011
גיליון: 806
עמוד: 57
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il