09/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 130 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין-גליון 806
מאת: לי ליבר
מיזם ''מראה מקום – ישראל נגלית לעין'' לשמירת תמונות בארכיון העיר. טקס פתיחה ב-10/10/11 .
 תלמידים ומבוגרים מתעדים את חיי המתיישבים בראש-העין
ראש העין מצטרפת למיזם הקהילתי "מראה מקום – ישראל נגלית לעין", תושבים-מתנדבים מתעדים את הקהילה. מבוגרים ובני נוער יאספו תמונות מאלבומי המשפחות בעיר שיישמרו בארכיון העיר. תערוכה ראשונה: 10.10.11 בשעה 19:00 במרכז קימרלינג
מיזם "ישראל נגלית לעין", הוא מפעל שבו תושבים-מתנדבים מתעדים את קהילתם. על משתתפי הפרויקט יהיה לאתר משפחות שלהן תיעוד ויזואלי של חייהן בעיר. הפעילים, שיגויסו בשבועות הקרובים – מבוגרים ובני נוער - תיכוניסטים במסגרת מחויבות אישית – יעברו קורס הכשרה ייעודי לפרויקט. החומרים שייאספו יישמרו בארכיון העיר. במקביל יוקם מרכז תיעוד אינטרנטי ארצי, שיאגד בתוכו את החומרים שייאספו. התצלומים ישמשו למחקר, עיון, לימוד, תצוגות, אירועי תרבות ואמנות, פרסומים ועוד. במקביל לתיעוד משפחתי, יתועדו בעיר גם בתי ספר ומוסדות ציבור.
שיאו של הפרויקט העירוני יהיה בהצגת תוצריו, באירוע שיתקיים בסמוך לחודש השימור הארצי, שיחול במאי 2012.
יסכה רווה, אחראית התיעוד והשימור מטעם עיריית ראש העין: "אוצרות העבר נמצאים בכל בית: באלבום התמונות, בשקיות המסמכים, בצרור מזכרות. כל אדם החי בארץ הוא שותף בבנייתה ובתולדותיה, ואלבום התמונות הפרטי מייצג את מסלולי החיים השונים המתקיימים בישראל ואת הקהילות המגוונות הקיימות בארצנו. מטרתו של המיזם הוא לחזק את הזיקה למורשת הישראלית לדורותיה, ולשמר נכסים ויזואליים לדורות הבאים".
מיזם "ישראל נגלית לעין" כבר נוסה בהצלחה ביישובים אחדים. שיאו היה במיזם "העיר הנגלית לעין" בתל אביב, לקראת שנת ה- 100 לעיר. מבחר מתוצרי המיזם הוצג במרכזים הקהילתיים ובחוצות העיר. התמונות שנאספו משמשות כיום לתערוכות, מחקרים, פרסומים ועוד.
"מראה מקום - ישראל הנגלית לעין" הוקם ביוזמת יד בן-צבי ופרויקט תמ"ר - תשתיות מורשת לאומית של ממשלת ישראל. הפרויקט מתקיים בשיתוף האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע, הפורום לשימור הזיכרון האודיו-ויזואלי בישראל, בית העיר תל-אביב-יפו.
עופר בביוף , חבר מועצת העיר וחברת וועדת ההיגוי הארצית של המיזם, מונה על ידי ראש העיר להוביל את המיזם ברמה העירונית: "הבחירה בראש העין כפיילוט ארצי מאפשרת מיקוד של כל הכוחות הפועלים סביב המיזם , ובכלל זאת מזכירות הממשלה , להרחבת המענה כאן בעיר. אני קורא לכל התושבים בכלל ובני הנוער בפרט , לבוא ולהתנדב ולקחת חלק המסע תיעוד מופלא לשימור הנכסים הוויזואלים של משפחות ואתרים רבים כאן בעיר"
הפרויקט העירוני ייחשף לקהל הרחב במהלך פסטיבל ראש העין למוזיקה ים-תיכונית,"תימנה 10" שיתקיים בחול המועד סוכות.
בתאריך 10.10.11 בשעה 19:00 במרכז קימרלינג בעיר, נחנוך את הפרויקט ברמה העירונית במסגרת תערוכת תצלומים משכונה א' "אדם תבנית נוף ילדותו "- דר' אבינועם צברי ומצגת תמונות מאלבומי משפחות בראש העין.
מתנדבים ומשפחות המבקשים להשתתף במיזם זה מוזמנים כבר עתה לפנות לדוא"ל - .
תאריך: 06/10/2011
גיליון: 806
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il