08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
אנרכיה במחלקת השילוט בעירייה
מאת: יהורם אלוני
מבקר העירייה, משה כהן מותח ביקורת חריפה על מחלקת השילוט בעירייה ש''נעשית ללא הליך מוסדר ולא עברו הליך של בדיקה והוצאת היתר באופן מוסדר''.
ראש העירייה, משה סיני הגיב לדברי הדו"ח: "נהלי עבודה למחלקה נכתבו לאחרונה כמו כל נהלי העירייה. במבנה הארגוני החדש שאנו בוחנים בימים אלה תיבדק גם מחלקת שילוט כמו כל בעלי התפקידים בעירייה".
משה כהן, מבקר העירייה מותח ביקורת נוקבת בדו"ח המבקר לשנת 2010 על מחלקת השילוט בעירייה שלטענתו "נעשית ללא הליך מוסדר לקבלת היתר ורוב רובם של השלטים המותקנים ברחבי העיר לא עברו הליך של בדיקה והוצאת היתר באופן מוסדר". לטענת המבקר "קיימת אנרכיה בתחום השילוט בעיר ומשום כך גם קיימים מפגעים סביבתיים/בטיחותיים הפוגעים ברווחת התושבים. העירייה לא מבצעת את תפקידה כמתבקש עפ"י חוק העזר להסרת מפגעים, או הסרת שלטים שהותקנו ללא היתר". עוד כותב המבקר משה כהן כי, "הפעולות שנוקטת העירייה בתחום איתור השלטים לצורך חיוב לוקות בחסר, היות וזו (העירייה) מסתפקת רק עפ"י נתוני הסקר המתבצע אחת לשנה במהלך הרבעון הראשון בלבד במהלך השנה אין פיקוח ובקרה כלל וכלל על הנעשה בתחום זה".
כמו כל עיר בארץ, גם בראש העין קיימים שלטים רבים אשר מהווים אמצעי להעברת מסרים ומידע לציבור כגון: שלטים מסחריים בבתי עסק, רחובות, לוחות מודעות, צמתים ותמרורי תנועה ועוד. לצורך הבדיקה ערך המבקר פגישות ושיחות עם מנהל המחלקה, סיורים ברחבי העיר ועוד. המחלקה פועלת במסגרת אגף שפ"ע כמחלקה עצמאית ולטענת המבקר "שלא במקומה הטבעי" במסגרת רישוי עסקים. המבקר ממליץ "לשקול איחוד המחלקה במסגרת רישוי עסקים, המהווה את המקום הטבעית לפעולה זו".
בבדיקה שערך המבקר עולה כי "לא קיימים במחלקת השילוט נהלים לאופן תפעול המחלקה בכל התחומים שבהן היא עוסקת. לא קיימת תשתית סדורה לעניין הליך רישוי שילוט, בהתאמה להוראות חוק העזר, אכיפה, פיקוח וכו'". המבקר מציין כי "בעיריית ראש העין קיים אתר אינטרנט המשמש את הרשות על אגפיה בתחומים רבים ובכלל זה העברת מידע רלוונטי לציבור הרחב. נמצא כי בכל האמור בנושא מחלקת השילוט ברשות, לא קיים מידע על המחלקה, תפקידיה, אופן הגשת בקשות, תעריפי שילוט וכו'. במילים אחרות, מחלקת השילוט לא קיימת באתר".
ראש העירייה, משה סיני הגיב לדברי הדו"ח: "נהלי עבודה למחלקה נכתבו לאחרונה כמו כל נהלי העירייה. במבנה הארגוני החדש שאנו בוחנים בימים אלה תיבדק גם מחלקת שילוט כמו כל בעלי התפקידים בעירייה. ידוע לי כי מנהל מחלקת שילוט עוסק בתחומים נוספים לתפקידו ומהווה יד ימין למנהלת האגף בנושאים שונים, ראוי לציין לשבח כי ההכנסות לאגרת שילוט עלו באופן ניכר בהשוואה לשנים קודמות. אכן חסר מפקח ועובד למחלקה אולם למיטב הבנתי המפקחים הכוללים באגף שפ"ע מטפלים גם באכיפה בנושא שילוט ויעידו על כך בעיקר שאין הצפת שליטו פרטיזאני ברחבי העיר ואם הוא קיים אזי באופן מינורי לחלוטין".
תאריך: 06/10/2011
גיליון: 806
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il