18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
המורה ביקש מהתלמיד ''תוריד את הכיפה''
מאת: יהורם אלוני
על פי פרסום שהיה באתר החרדי ''כיכר השבת'', תלמיד תיכון שהתחזק בדת והופיע ללימודים כשהוא חובש כיפה, התבקש על ידי המורה להסיר אותה מראשו. לדברי המחנך ''זה יכול לפגוע בתלמידים, זה פוגע בי''.
על פי האתר החרדי "כיכר השבת", תלמיד בית ספר על יסודי בעיר שהתקרב לשורשים, החליט לשים כיפה על הראש והלך עמה לבית הספר. לדברי התלמיד, "המורה נכנס לכיתה הסתכל עליי, ואמר לי תוריד את זה", מכיוון שהיה עליי עדיין תיק, הורדתי את התיק וישבתי, אך הוא ביקש שוב 'תוריד את זה' כשהוא מצביע על הכיפה. חשכו עיניי, חשבתי לעצמי, למה להוריד את הכיפה"? התלמיד שלא רצה להיכנס לעימות עם המורה שאל את המורה "למה?" המורה השיב "זה יכול לפגוע בתלמידים אחרים, וזה גם פוגע בי". "התפלאתי מאוד לשמוע שזה פוגע" אמר התלמיד "בכל מקום אפשר להסתובב עם כיפה, וכאן מורה יהודי מבקש ממני להסיר את הכיפה"? בעקבות כך, סירב התלמיד להוריד את הכיפה וישב בכיתה מכונס בעצמו משתדל להתעלם ממבטיו החמורים של המורה. אלא שבכך לא הסתיימה הפרשה. למחרת כאות מחאה והזדהות הגיעו חבריו של התלמיד עם כיפה על ראשם, ומאז לדבריו, הוא רואה עוד ועוד כיפות על ראשי תלמידים שמצטרפים למחאה היהודית. ומה יקרה כשהמורה יראה את התופעה? "אני אמנם לא רוצה שהמורה יתחיל להתנכל לי בכל מיני דרכים, אבל אני לא אוותר על הכיפה. גם במחיר של ויתור על המסגרת. זה סמל יהודי ואני גאה לשים אותו על ראשי", הצהיר התלמיד.
מהעירייה נמסר בתגובה: "המידע שגוי ומטעה לחלוטין לדברי התלמיד אף מורה בביה"ס לא העיר לו בעניין באופן לא ראוי, ולא הייתה שום פגיעה ברגשותיו הדתיים /כאלה ו/או אחרים. התלמיד אוהב את ביה"ס, את לימודיו ואת חבריו בבית הספר. כל בתי הספר בעיר מחנכים את תלמידיהם לסובלנות.
תאריך: 06/10/2011
גיליון: 806
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il