08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
השופטת מבקשת פשרה
מאת: יהורם אלוני
בית המשפט השלום בפתח תקווה ביקש מנציגי העירייה להכין מסמך שותפות בין העירייה ובין העמותה למורשת תימן.
בשבוע שעבר התקיים דיון בין נציגי העירייה ובין נציגי העמותה למורשת יהדות תימן בבית המשפט השלום בפתח תקווה שדן באשר לשיתוף פעולה בין הצדדים.
הדיון המשפטי בין העירייה ובין העמותה למורשת יהדות תימן נמשך שנים רבות ועדיין לא רואים אור בקצה המנהרה באשר לפתרון עתידו של בית המורשת. בשבוע שעבר התקיים דיון ולאחר דיון בין הצדדים. משלא נמצא פתרון בין הצדדים, ביקשה שופטת בית המשפט 'השלום' בפתח תקווה אושרית רוטקופף מנציגי העירייה שנכחו בדיון: מנכ"לית העירייה ארית נתן, עו"ד פרומה פורת וגזבר העירייה רחבעם חיים, להכין מסמך פשרה המדבר על שיתוף פעולה בין הצדדים בשנים הבאות. שני הצדדים נפגשו בין כותלי בית המשפט לאחר שלא הצליחו להגיע לפשרה כפי שבית המשפט ביקש משני הצדדים לעשות לפני הדיון. לנו נודע על פגישה בין הצדדים במהלך השבועיים האחרונים במטרה להגיע לפשרה בנוכחות אישים נוספים שביקשו לעשות סוף לסאגה הזו. משתתפים שנכחו בפגישה אמרו השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי' "לא יאה ולא מכובד לא לעירייה ולא לעמותה לבזבז גם את הזמן וגם את הכסף בדיונים בבית המשפט במקום להשקיע תקציבים בבית המורשת. מי שמפסיד זה רק ציבור התושבים בראש העין שממתין בכיליון עיניים לפריחתו של בית המורשת". במהלך הפגישה הביעו חברי העמותה את חשיבותו של בית המורשת ותרומתו לתושבי העיר וביקשו מכל הנוגעים בדבר לעשות סוף לפרשה עגומה זו.
לנו נודע כי נפתלי שמחי יו"ר העמותה נפגש עם ראש העירייה משה סיני ואף שיגר לו מכתב ובו הוא מבקש ממנו "למצוא פתרון לחילוקי הדעות שבין הצדדים בהסכמה משותפת מחוץ לכותלי בית המשפט. אני קורא לך לעשות ביחד כל שניתן כדי לכבד את המלצת בית המשפט", כותב שמחי.
נפתלי שמחי אמר השבוע ל'אינדקס אוביקטיבי' "מורשת יהדות תימן עתיקת היומין ששמרה את יהדותה בתנאים קשים מאלה שאנו עוברים היום, חבל שתרשם בספרי ההיסטוריה על מאבקים מיותרים שגורמים לנזקים בלתי הפיכים בעירנו המתפתחת. די לנו מהצרות שאויבינו מביאים עלינו וחובה עלינו להתאחד ברוח המורשת היהודית".
תאריך: 11/10/2011
גיליון: 807
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il