08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
נמשך הפיתוח במזרח העיר
מאת: אייל פיליפסבורן
מסקנות ועדת טרכטנברג קובעות כי יש להאיץ את תהליכי הבנייה אך במקרים רבים, תכניות לבנייה של אלפי יחידות דיור, כולל זו- במזרח ראש העין, מתעכבות בשל חילוקי דעות מנהלתיים.
במסגרת ניסיון להיענות למצוקת הדיור בישראל, אישרה הועדת מנכ"לי משרדי הממשלה בספטמבר 2010 בנייה של יחידות דיור באיזור המרכז. גולת הכותרת הייתה 14,000 יחידות דיור בשכונה חדשה במזרח ראש העין.
מינהל מקרקעי ישראל איפשר את שחרור הקרקעות לבנייה לאחר שהושגה הסכמה בנוגע לסלילת מחלף שיחבר בין כביש 5 (חוצה שומרון) וכביש 444 המחבר בין מחלף בן שמן וראש העין.
אלא שבמהלך השנה האחרונה צצו חילוקי דעות בנוגע לבניית השכונה החדשה. ביוני השנה, הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה אישרה הקמה של 3,600 יחידות דיור אך חילוקי דעות בנוגע לעלויות ביוב מעכבות את אישור התכנית.
במקביל, עיריית ראש העין הוציאה מכרז לפריצת כבישים ותשתיות למתחם A במערב העיר.
בתוכנית אחרת, לבניית שכונת ענק במזרח ראש העין, אושרה רק חלק מהקרקע, אך ע"פ דיווחים, גם בה אין תזוזה בגלל ויכוח על מימון תשתית הביוב.
מהעירייה נמסר בתגובה: אין שום מחלוקת על ביוב ואין שום עיכוב בבנייה. מתחם A כולל כ-3000 יחידות דיור הנמצאות מצפון למגדל צדק, כאשר כמה מאות מהם כבר שווקו בהצלחה על ידי משרד הבינוי והשיכון, מתחם B כולל כ-4600 יחידות דיור , מתוכם כ-1000 יבנו על ידי חברת סי פי אמ (C.P.M),ומאות נוספות כבר שווקו בהצלחה על ידי משרד הבינוי והשיכון.
עבודות פיתוח ראשוניות צפויות עוד השנה, כאשר קיים קבלן זוכה מטעם משרד הבינוי והשיכון לפריצת תשתיות סביב מתחם A. החברה הכלכלית עוסקת במקביל בהנחת קו הביוב לשפד"ן , שיאפשר את תחילת האיכלוס בעתיד. הערכתנו ששיווק היחידות יחל על ידי הקבלנים שזכו במהלך 2012.
13 קבלנים מהחברות הטובות במשק יבנו בעיר בשלב זה, ובעתיד יצטרפו אליהם חברות נוספות כאשר השיווק יחודש.
בשלב זה ראש העיר תובע ממשרדי הממשלה לשנות את הקריטריונים לזוגות צעירים כדי שיתאימו לבני המקום, ולהתחייב לממן מבני ציבור בשכונות החדשות, דוגמת מעונות, ספריות, מתנסים, בתי כנסת, אולמות ספורט, טיפות חלב, ועוד , כדי להבטיח את איכות חייהם של התושבים החדשים, וכדי שלא יחזרו טעויות העבר ששכונות בעיר נבנו ללא מבני ציבור מתאימים.
תאריך: 11/10/2011
גיליון: 807
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il