10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
אני מרגיש שעושים עליי מעקב
מאת: יהורם אלוני
חבר המועצה מיכאל מלמד המכהן כיו''ר וועדת הביקורת החליט להקים 'לשכה לנפגעי אגף הגבייה' בעקבות תלונות רבות של תושבים.

במערכת עיתון 'אינדקס' הצטברו לאחרונה תלונות של תושבים על מחלקת הגבייה בעיר. המדובר בתושבים המבקשים לממש את זכותם למתן הנחה בארנונה. תושבים שהגיעו למשרדי אגף הגבייה טוענים כי "ישנה חדירה לפרטיות מצידם של פקידי אגף הגבייה". אחד התושבים שפנה השבוע למערכת העיתון סיפר: "למרות שהגשתי את כל המסמכים הדרושים עדיין נשאלות שאלות הנוגעות לחדירה לפרטיות. אני מרגיש שעושים עליי מעקב". תושב אחר מספר כי כאשר הגיש את המסמכים לפקידה אמרה לו הפקידה "אני לא מאמינה לך".

מלבד התשאולים, עורך אגף הגבייה בדיקות פולשניות בבתיהם של תושבים כדי לאמת את המסמכים שהוגשו על ידי מגישי הבקשות להנחות בארנונה, כפי שחשפנו לפני מספר חודשים בכתבה "האח הגדול של אגף הגבייה". כתוצאה מבדיקות אלו הצטברו לאחרונה עשרות תלונות על שולחנו של יו"ר ועדת הביקורת, חבר המועצה מיכאל מלמד והשבוע הוא מסר לנו: "לא אחת הערתי בישיבות מליאת מועצת העיר לראש העירייה משה סיני על התנהלות קשה ואגרסיבית של פקידי האגף הגבייה מול תושבים שמגיעים לשלם את מיסי הארנונה והמים. מדובר באנשים שבקושי חיים ונותנים את פרוטתם האחרונה לתשלום הארנונה. גם כשמגיעה להם הנחה עפ"י החוק פקידי אגף הגבייה מערימים עליהם קשיים. נוסף על כך, האגף מבצע אחריהם מעקבים המזכירים לנו משטרים אפלים". מלמד מספר כי הוא נוכח עד כמה המצב קשה כאשר הגיע למשרדי הגבייה ונדהם לראות אדם מבוגר בוכה בכי תמרורים. "זוהי אחת הדוגמאות שקורות במהלך כל השנה באגף הגבייה", אמר מלמד. מלמד הוציא בעבר מכתב לראש העירייה, משה סיני, ולפיו פקידי אגף הגבייה מוציאים בנקל עיקולים לחשבונות של תושבים בגין חובות בסכומים מזעריים. "בכוונתי לערוך בדיקה האם אגף הגבייה מתנהל בצורה מבוקרת אחראית או פוגעת בחיי הפרט" הוסיף מלמד. בעקבות הפניות החליט מלמד להקים לשכה לנפגעי האגף ובכוונתו להביא את הנושא לישיבת המליאה הקרובה.
מהעירייה נמסר בתגובה: "ההנחות בארנונה ניתנות בהתאם לתקנות ההסדרים במשק. כל בקשה נבחנת בהתאם לתקנות הנ"ל ולכל בקשה יש לצרף אסמכתאות המאשרות את מצבו של המבקש. מאחר ולא ידוע לנו באיזה מקרהמדובר לא נוכל להתייחס באופן ענייני לתלונה זו. אנו מניחים כי חבר המועצה מיכאל מלמד דואג לכספי הציבור בעיר ולפיכך, כל פעולה שהוא עושה למען שמירת כספי הציבור היא ברוכה".
תאריך: 16/12/2010
גיליון: 765
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il