08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
חריגה בתקציב
מאת: יהורם אלוני
חברי מועצת העיר מכל סיעות הבית טוענים ''תקציב פסטיבל 'תימנה' חרג מהתקציב המקורי'' והם מתכוונים להעלות את הנושא בישיבת המליאה הקרובה.
חברי מועצת העיר מסיעות הקואליציה והאופוזיציה מתכוונים להעלות בישיבת המליאה הקרובה את נושא 'פסטיבל תימנה' שנערך בחול המועד סוכות השנה. לטענתם "תקציב 'פסטיבל תימנה' חרג מהתקציב המקורי שאושר כבר בישיבת התקציב בחודש ינואר 2010".
כזכור, בישיבת המליאה מחודש ינואר 2010 שדנה על 'תקציב 2010, אישרו חברי מועצת העיר את תקציב 2010 ברוב גדול. בתקציב כלול גם תקציב בסך 800 אלף ₪ עבור 'עשור לפסטיבל תימנה'. לאחר מספר חודשים אישרו חברי המועצה תוספת תקציב עבור 'אירועי תרבות' קרי: 'פסטיבל תימנה' בסך 400 אלף ₪, סך התקציב ל'פסטיבל תימנה' כ- מיליון ומאתיים אלף ₪. לנו נודע כי עקב האירוע ההמוני, דרשה המשטרה תקציב בסך 150 אלף ₪ עבור מה שהם מגדירים "אירוע המוני תחת כיפת השמיים" שבו המשטרה הציבה מצלמה ומסוק משטרתי שחג מעל הקהל ועלותם נאמדת בעשרות אלפי שקלים ליום. "אין ספק, שכל אלו עולים כסף והשאלה היא מי יממן את זה? האם העירייה או התושבים עם תשלום הארנונה לשנת 2012", שואלים חברי המועצה. חברי המועצה מתכוונים לבקש מראש העירייה משה סיני ולגורמים המוסמכים בעירייה לעשות הכול כדי לצמצם את מימדי האירוע משום שלטענתם "מדובר באירוע שרק גודל משנה לשנה ודורש תקציבים כבירים כאשר למעשה מי שנהנה ממנו הם תושבי חוץ כי התושבים המתגוררים בסמוך לאירוע רק סובלים מהרעש ומפקקי התנועה שנוצרים בעקבות סגירת הרחובות מסביב".
חשוב לציין, כבר לפני כשנה ידעה העירייה על דרישות המשטרה לתגבר את כוח האבטחה כאשר מפקד המרחב של המשטרה תנ"צ שמעון שומרוני התריע בפני הגורמים המוסמכים בעירייה "שיש להיערך בהתאם לפסטיבל העשור של התימנה" אז מדוע התעקשו מפיקי האירוע לקיים את הפסטיבל במימדים כה גדולים המצריכים כוח שיטור גדול. האם אין כאן מחדל ובזבוז כספי ציבור"? שואלים חברי המועצה "למה להשקיע את כל הכסף רק באירוע אחד בלבד"?
מהעירייה נמסר בתגובה: "לעירייה לא הגיעה אף בקשה מחברי המועצה בנושא, ונשמח אם העיתון יעביר אלינו את פנייתם, ככל שזו קיימת. רבים מחברי המועצה נכחו, השתתפו ושמחו באירוע יחד עם כל קהל החוגגים. מכל מקום, תקציב תימנה חרג בסכומים קטנים וזאת אך ורק בגלל דרישות נוספות של המשטרה שכללו תוספת אבטחה, כרטיסים, תשלום לשוטרים ועוד, על מנת למקסם את בטחון הציבור. פסטיבל אינו נמדד רק בתקציב אלא בשינוי שהוא עושה לעיר וחשיפתו לתקשורת הארצית: במשך יומיים שודר הפסטיבל ישירות מהמתחם על ידי גל"צ ורדיו לב המדינה , כך בעלות תועלת, הציבור נהנה מאירוע תרבות ברמה הארצית".
תאריך: 03/11/2011
גיליון: 809
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il