08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הבת נרצחה- המדינה תפצה
מאת: יהורם אלוני
לאחר שבית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבע לפני כשנה כי משטרת ישראל פעלה ברשלנות ולא מנעה את מותה של ענבל עמרם, השבוע פסק בית המשפט פיצויים לבני משפחתה.
יותר משלושה מיליון שקלים תשלם המדינה לבני משפחתה של ענבל עמרם, תושבת העיר כפיצוי על רשלנות המשטרה בטיפול בתלונתם על היעדרותה. השבוע נתנה השופטת הילה גרסטל, מבית המשפט המחוזי תוקף חוקי של פסק דין להסכם הגישור שהושג בין המדינה ובין משפחתה של ענבל ז"ל והוחלט כי המדינה תפצה את משפחת עמרם ביותר משלשה מיליון ₪.
ענבל עמרם ז"ל, תושבת ראש העין, בת 20 במותה, נחטפה ונרצחה על ידי גנב רכב פלסטיני שנכנס לרכבה בעת שהייתה בדרכה לאסוף את אחותה ממסיבה שהתקיימה בקרבת מקום. משבוששה להגיע, דיווחו הוריה על היעדרותה למשטרת פתח-תקווה. לדברי בני משפחתה, המשטרה טענה כי אינה מתחילה בחיפושים לאחר זמן היעדרות כה קצר. רק מאוחר יותר, בסיוע קרוב משפחה במשטרת תל-אביב, ניסו שוטרים לאתר אותה לפי מיקום הטלפון הסלולארי שלה, ואז התברר כי היא נמצאת באזור גלילות. כשהגיעה המשטרה למקום, היה כבר מאוחר מדי. עמרם נפטרה מפצעיה, בעקבות דקירה אחת קטלנית בגרונה. "היומנאי בתחנה התייחס לבני משפחת עמרם ביחס מזלזל, שלא לומר מחפיר", כתבה השופטת גרסטל "הוא דרש מהם להמתין 24 שעות עד לקבלת התלונה. היומנאי אף צעק על האב ואיים שאם לא יעזוב מיידית את המקום, ידאג לעצור אותו בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו". יתרה מכך כותבת השופטת: "אין מחלוקת כי אילו הייתה מתקבלת תלונתם במשטרה, אין ספק שלוחות הזמנים היו מתקצרים, ואם היו ננקטות כל הפעולות הנדרשות - ניתן היה למצוא אותה בחיים ולהציל אותה".
אגב, הרוצח, מוחמד ג'עידי מקלקיליה, נידון למאסר עולם. ההורים חבצלת וחנניה עמרם הבטיחו 'לאינדקס אובייקטיבי' לפני כשנה כי מבחינתם "המעגל לא ייסגר עד שהשוטרים שהתרשלו ייתנו את הדין" אכן השבוע המעגל נסגר ובית המשפט קבע פיצויים למשפחה.
האם, חבצלת עמרם אמרה השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי' "מבחינתנו שום מחיר כספי לא יפצה אותנו אבל פסק הדין והפיצוי הכספי יכפר במידה מסוימת על הכאב כדי שנוכל לעשות משהו לזכרה. אנחנו רק מקווים שפסק הדין הזה יגרום למשטרה לפעול בצורה שונה בעתיד ולהתייחס לכל תלונה ותלונה של אזרחים בכובד ראש".
 
בתמונה: ענבל עמרם ז"ל.
תאריך: 03/11/2011
גיליון: 809
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il