08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מכון הביוב לא יועתק ממקומו
מאת: יהורם אלוני
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירתם של תושבים המתגוררים ברחוב 'המוביל ו'הירקון' נגד הוועדה לתכנון ובנייה הנוגעת למכון הביוב הנמצא בשכונתם.
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירתם של תושבי הרחובות 'הירקון' ו'המוביל' והסביבה שעתרו נגד החלטת הוועדה לתכנון ובנייה להקים שטח לוגיסטי של כ- 600 דונם בכפר קאסם שיחובר למכון הביוב בראש העין ויקלוט חלק מהשפכים. לטענת התושבים "מכון הביוב הנמצא קרוב לבתי המגורים בשכונה מהווה מזה מספר שנים סכנה בריאותית לתושבי הרחוב משום שהמכון מדיף ריחות לא נעימים". שופטת בית המשפט שרה ברוש קבעה בהחלטתה כי החלטת וועדת התכנון והבנייה הינה החלטה סבירה ואין בה כל פגם המצדיק התערבות של בית המשפט. משמעות החלטה של בית המשפט אומרים התושבים: "מכון הביוב לא יועתק ממקומו", וזאת למרות הסכם הפשרה שנחתם בבית המשפט העליון בשנת 2003 בין התושבים ובין העירייה ולפיה הוחלט כי מכון הביוב לא ייסגר והרשויות מצידן התחייבו להעתיק את המכון ממקומו ועד אז לנסות ולצמצם את פעילותו של המכון ולמנוע את מטרדי הריחות הלא נעימים שנודפים ממנו באמצעות טכנולוגיות חדישות.
מבדיקה שערכנו, מתברר כי מאבק התושבים להעתיק את מכון הביוב ממקומו אינו חדש. כבר בשנת 2001 עתרו תושבי השכונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בראש העין וביקשו מבית המשפט שיורה על העתקת המכון ממקומו. מאבק התושבים הגיע עד לדיון בוועדת לאיכות הסביבה בכנסת. יוסי שריד, שהיה השר לאיכות הסביבה סייר במקום יחד עם ראש העירייה הקודם יגאל יוסף וגורמים מקצועיים נוספים ובשנת 2003, לאחר דיונים ממושכים, פסקה השופטת דרורה פלפל כי מכון הביוב ייסגר תוך שלושים יום. הוועדה לתכנון ובנייה והעירייה ערערו לבית המשפט העליון נגד החלטתה של השופטת פלפל ובמסגרת זו, נחתם הסכם פשרה בין התושבים ובין העירייה ולפיה הוחלט כי מכון הביוב לא ייסגר והרשויות מצידן התחייבו להעתיק את המכון ממקומו ועד אז לנסות ולצמצם את פעילותו של המכון ולמנוע את מטרדי הריח הלא נעימים באמצעות טכנולוגיות חדישות. מאז חלפו מספר שנים והרשויות אינן מכבדות את הסכם הפשרה להעתקת מכון הביוב ממקומו. כאמור, לפני כשבועיים דחה בית המשפט את עתירתן של התושבים נגד הוועדה לתכנון ובנייה והתושבים איתם שוחחנו השבוע לא מתכוונים להרים ידיים והם יעשו הכול כדי להעתיק את מכון הביוב ממקומו.
מתאגיד המים העירוני 'עין אפק' נמסר בתגובה: "פשרת בית המשפט אומרת כי מכון ד' יהפוך למכון ביוב משני ולא יועתק קרי כמות השפכים שתוזרם דרכו תקטן בצורה משמעותית. היות ומדובר בעיר בת 40,000 תושבים מדובר בתהליך מורכב שלא ניתן לביצוע מיידי אלא מחייב הכנה והשקעה של כספים רבים בפיתוח תשתיות חלופיות. בימים אלה מוקם קו סניקת ביוב חלופי מוקם שיהיה מוכן בעוד מספר חודשים. כל מכוני הביוב צריכים לעבור שדרוג וכך הלאה.
תאגיד המים התקין לתקופת הביניים אמצעים טכנולוגיים חדישים למניעת הריחות בשכונה בתאום עם משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. בבדיקות ריח נמצא שהאמצעים עונים על התקנים ודרישות המשרדים הנ"ל.
תאריך: 03/11/2011
גיליון: 809
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il