09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מותר לפצל דירות
מאת: יהורם אלוני
שר הפנים, אלי ישי חתם השבוע על תקנות המאפשרות פיצול דירות קיימות וחדשות. רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה: ''המהלך ייתן מענה למאות זוגות הצעירים בעיר חסרי הדיור''.
המאבק לפיצול הדירות שמוביל רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט, מגיע ככל הנראה לסיומו. שר הפנים וסגן ראש הממשלה אלי ישי חתם השבוע על תקנות המאפשרות פיצול דירות קיימות וחדשות וזאת בעקבות המחאה החברתית הציבורית על מצוקת הדיור.
כזכור, לפני כשלוש שנים בעקבות בעיית הדיור לזוגות הצעירים ומחוסרי הדיור בראש העין, הציג רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה והספורט בעירייה, תוכנית המאפשרת לתושבי ראש העין לפצל את הבתים צמודי הקרקע שבבעלותם לשתי דירות ובכך לאפשר לבנים ממשיכים ולזוגות צעירים להתגורר בבתי ההורים בפרטיות. לדברי רזיאל "פתרון זה יסייע לזוגות הצעירים בתחילת דרכם ויקל על המבוגרים באחזקת ה"קן" שבמהלך השנים פרחו הילדים ממנו". כדי לקדם את התוכנית ולהוציאה לפועל, השתתף רזיאל בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת לפני כשנתיים והעלה את נושא מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים ופיצול הדירות בראש העין. יתרה מכך, רזיאל אף שלח מכתב בנושא לשר הפנים וסגן ראש הממשלה, אלי ישי ובו הוא מבקש ממנו לפעול בנושא פיצול הדירות "להוביל תוכנית שתאפשר ותאשר פיצול הבתים צמודי הקרקע". השבוע, כאמור, חתם שר הפנים אלי ישי על התקנות המאפשרות פיצול דירות ואף הנחה את ראשי הרשויות לאפשר את פיצול הדירות לתקופה של שלוש שנים.
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט מסר לנו בתגובה: "אני שמח שמאמצי נשאו פרי. לראשונה יזמתי את נושא פיצול הדירות לפני כשלוש שנים וזאת על מנת לתת פיתרון לזוגות הצעירים ובמקביל להוביל להתחדשות עירונית". עוד מוסיף רזיאל כי "המהלך ייתן מענה למאות זוגות הצעירים בעיר חסרי הדיור שמלבד הפתרון לבעיית הדיור הוא יחזק את הקשר בין זוגות הצעירים עם "הקן" שבו הם נולדו וגדלו".
 
התמונה: צילום אילוסטרציה
תאריך: 10/11/2011
גיליון: 810
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il