10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
בשם המתנגדים
מאת: יהורם אלוני
תושבי גבעת טל התנגדו והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה נענתה ולא אישרה את תכנית העירייה לבניית בית כנסת בשכונה במתכונת בה הוגשה.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה קיבלה בשבוע שעבר את התנגדותם של תושבי שכונת גבעת טל להקמת קומפלקס בתי כנסת במתחם הסמוך למרכז המסחרי, "בשל תכנונים לקויים" והחליטה לקיים דיון נוסף רק לאחר שהעירייה תשדרג את התוכנית.

כזכור, בישיבת המליאה במועצת העיר לפני כשנתיים החליטה העירייה לבנות קומפלקס של שלושה בתי כנסת במתחם הסמוך למרכז המסחרי בגבעת טל במטרה שישרתו שלוש עדות שונות: אשכנזים, ספרדים ותימנים במקום אלה הנמצאים כיום במקלטים או במבנים ארעיים. בנוסף אמור להיבנות אולם אירועים לשימוש כלל בתי הכנסת. אלא שלאחר שהתוכנית אושרה בוועדה המקומית הגישו תושבי שכונת גבעת טל התנגדות לוועדה המחוזית. לטענתם "מדובר בשכונה חילונית, המבנה יפר את אופי הבנייה בשכונה ובית הכנסת יצור רעש שיפריע לבתים הסמוכים". בהתנגדות לוועדה המחוזית נכתב: "התוכנית שיזמה עיריית ראש העין לוקה בחוסר חשיבה תכנונית, תוך התעלמות מוחלטת מאופי שכונת גבעת טל והצרכים שלה. מבנה הציבור המוצע אינו משתלב באופי השכונה ובמאפייני הבינוי הקיים. אין כל הצדקה בלב שכונת וילות שקטה להוספת מבנה ציבורי עם זכיות בנייה של 230 מ"ר לכיתות גן ומבנה תנועת נוער ובית כנסת". בהחלטת הוועדה המחוזית נכתב: "הוועדה החליטה לשוב ולדון בנושא לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בראש העין תעביר אליה נספח בינוי, תנועה וחנייה המציגים תכסית המבנה ל- 45 אחוזים משטח הקרקע".

מהעירייה נמסר בתגובה: "המדובר בעיוות מוחלט בפרשנות של ההחלטה, ההיפך הוא הנכון: הוועדה קיבלה את עמדת העירייה, לפיה יש צורך לפנות את בתי הכנסת המאולתרים הפועלים במקלטים בגבעת טל ולהקים בית כנסת מסודר עבור המתפללים. הוועדה ביקשה להכניס מספר תיקונים טכניים לתוכנית וכלל לא דחתה את עמדת העירייה, ועם השלמת התיקונים אנו צופים כי התוכנית תאושר.ועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה לא קיבלה את התנגדות מספר תושבים לנושא. מרבית התושבים באיזור מבינים כי בסיום התהליך יוקם במקום בית כנסת ראוי לתושבים, והם אף תומכים בכך.".

בינתיים נודע לנו כי תושבים משכונת נווה אפק הביעו את התנגדותם גם לבניית המקווה האמור להיבנות בשכונה והם החלו בהחתמות של תושבים לוועדה המקומית משום שלטענתם "מדובר בשכונה חילונית".

תאריך: 16/12/2010
גיליון: 765
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il