09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הנשים נרתמו למאבק
מאת: יהורם אלוני
נשות התושבים המתגוררות בשכונת 'גבעת טל' אשר קצה נפשם בהבטחות העירייה, החלו לאחרונה בהחתמת עצומה של תושבים לבנייתו של בית הכנסת בשכונה. העצומה ככל הנראה תוגש לראש העירייה משה סיני בימים הקרובים.
"הגיע הזמן שהרוב הדומם יאמר דברו ויפעל למען עניין בסיסי וחשוב שבנפשנו הוא והוא הקמת בית כנסת ראוי לשמו למען ה' בבחינת "זה אלי ואנווהו" למעננו ולמען ילדינו, למען נכדינו, למען אורחינו, וכדי שנוכל לקיים שבתות וחגים כהלכתם, בריתות, בר מצוות ועוד... במקום מכובד. נא הירתמו והצביעו למען מטרה נעלה זו" נאמר בעצומה. נינט משולם, תושבת השכונה ואחת ממארגני העצומה, מסרה לנו השבוע כי "קצה נפשם של התושבים להתפלל במקלטים ובמקומות ארעיים. לא מכובד ולא יאה לעיר שמתהדרת לקרוא לעצמה עיר מתקדמת שתושביה יתפללו במקלטים".
נשות התושבים משכונת 'גבעת טל' שקצה נפשם בעיכוב המתמשך, החליטו לאחרונה להרים את הכפפה והחלו בהחתמת עצומה נגד עיכוב בנייתו של בית הכנסת. הנשים איתן שוחחנו טוענות שכבר עבר הרבה זמן מאז ההחלטה לאשר ועד היום טרם נעשה דבר "בנו כאן עיר שלמה ומדוע אי אפשר לבנות בית כנסת. בושה וחרפה." נשות התושבים מבקשות מהגורמים המוסמכים לזרז את הליך בנייתו של בית הכנסת לטובת תושבי השכונה כי לדבריהן "העיכוב בבנייתו של בית הכנסת גורם להם למפח נפש". הנשים מספרות על הצפיפות של המתפללים שהייתה בתקופת החגים שהייתה בלתי נסבלת.
מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה מברכת על העצומה שתסייע אולי להזיז את הנושא בוועדה המחוזית של משרד הפנים. העירייה עצמה פועלת ללא הרף לקידום בניית בית הכנסת בגבעת טל וחותרת לפינוי בתי הכנסת המאולתרים הפועלים במקלטים בגבעת טל במטרה להקים בית כנסת מסודר עבור המתפללים. ראש העיר נפגש עם רות יוסף, מנהלת מחוז מרכז, רק לאחרונה ודרש ממנה לזרז את ההליכים בנושא זה".
תאריך: 17/11/2011
גיליון: 811
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il