09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
משנים קריטריונים
מאת: יהורם אלוני
מועצת העיר מגבשת בימים אלה קריטריונים משלה לדיור בר השגה באלפי יחידות הדיור שייבנו בעתיד וזאת לנוכח חוסר המעש מטעם הממשלה לשנות את הקריטריונים.
ראש העירייה, משה סיני, הודיע כי הנהלת מועצת העיר מגבשת בימים אלה קריטריונים משלה לדיור בר השגה באלפי יחידות הדיור שייבנו בעתיד שנים בראש העין וזאת לנוכח חוסר המעש מטעם הממשלה שלא עושה די לשינוי הקריטריונים. למאבקו של ראש העירייה משה סיני, מצטרף גם ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, שדורש מראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב בנושא, ולהפסיק את האפליה לטובת משפחות חרדיות ומרובות ילדים הקיימת בקריטריונים הנוכחיים של משרד השיכון.
לנו נודע כי שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס אכן הבטיח לשנות קריטריונים אלו והוא אף תומך בעמדת העירייה אך נכון להיום, טרם שונו הקריטריונים. בעקבות כך, החליטו בעירייה לאשר קריטריונים משלה לדיור בר השגה במחירים מופחתים, שיקנו עדיפות לתושבי העיר, "בלי להמתין להיות משפחה מרובת ילדים". הקריטריונים יהיו, בין היתר: תושבות בעיר ראש העין, ותק מגורים בעיר, ילדי העיר, היעדר בעלות על דירה, שירות צבאי, מספר ילדים, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, משפחות שכולות וחד הוריות. עפ"י הקריטריונים שתחליט העירייה יזכו תושבי המקום להנחות ולתנאים נוחים עם החברות הבנייה שייבנו בעתיד בראש העין.
מתברר כי הנושא והדרישה לשינוי הקריטריונים עלה מספר פעמים בפני משרדי הממשלה אולם עד היום טרם נעשה דבר. "יש צורך בתיקון הקריטריונים הממשלתיים הקיימים משום שהקריטריונים הקיימים נותנים למעשה עדיפות לבעלי משפחות של 6-7 ילדים בלבד והם פוגעים למעשה בזוגות עם ילד אחד או שניים, וגם אינם נותנים משקל לזוגות צעירים בני המקום, בעוד שבקיבוצים או במושבים מאפשרת הממשלה הרחבה לבני המקום", אומרים בעירייה.
הנושא יעלה בישיבת ההנהלה הקרובה להחלטת מועצת הנהלת העיר. העירייה תקים וועדה לגיבוש סופי של הקריטריונים כפי שייקבעו והעירייה תפרסם זאת בכלי התקשורת. "המטרה היא לחזק את הדור הצעיר ולהבטיח תנאים טובים יותר לרכישת דירות בעתיד", אומר ראש העירייה משה סיני. עוד אומר סיני כי "בעבר הובטח מצד שרי הממשלה כי אכן יהיו שינויים בקריטריונים, אולם אף אחד לא סופר את ראשי הערים בכל הקשור להתייעצויות פרטנית עמם בנושא. בפועל, הממשלה ומינהל מקרקעי ישראל מכתיבים מראש מדיניות וקריטריונים שאינם מקובלים - לא עלינו ולא על תושבי העיר".
תאריך: 17/11/2011
גיליון: 811
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il