09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
''לקיים דיון בהנהלת ראש העין בנושא היטל ההשבחה''
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו''ר אגף ההנדסה והספורט, מבקש מראש העיר משה סיני לקיים דיון בנושא הטיל ההשבחה ומבקש לא לערער על פסק הדין.
הידיעה שפורסמה בשבוע שעבר בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' על החלטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה המורה לעירייה לפטור את התושבים מהיטל ההשבחה, מעוררת הד תקשורתי בקרב תושבי העיר.
כזכור, החליט בית המשפט 'השלום' בפתח תקווה כי תושבי ראש העין המתגוררים בשכונות הוותיקות יהיו פטורים מתשלום היטלי השבחה עבור הרחבות בנייה והקמת מבנים חדשים לצורכי מגורים. העירייה בתגובתה לעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' בשבוע שעבר מסרה כי היא מתכוונת לערער על ההחלטה וכך היא כותבת בתגובתה: "העירייה כבר הגישה ערעור לבית המשפט והיא בדעה שהחלטת בית משפט השלום בפ"ת שגויה, ועומדת בסתירה לפסיקה רחבת היקף של כל ערכאה משפטית אפשרית בשאלה זו ממש, כולל בית המשפט העליון. כאמור, הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי". (תגובתה המלאה התפרסמה בשבוע שעבר).
לאור פסק הדין ולאור כוונת העירייה לערער על ההחלטה, שיגר רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט מכתב לראש העירייה משה סיני בו הוא מבקש ממנו לא לערער על החלטת פסיקת בית המשפט "התברר לי כי בכוונת היועץ המשפטי של הוועדה לתכנון ובנייה לערער על הנדון. לדעתי, אין בכך צורך כיוון שמדובר בהחלטה חברתית, כלכלית ותכנונית שנועדה לעודד התחדשות עירונית. הדבר יעודד את האוכלוסייה בשכונה הוותיקה להתחדש ולשדרג את סביבת מגוריהם. לזאת ניתן להוסיף את תוכניתי העוסקת בהתחדשות עירונית שאחד ממנועיה הינו עיבוי הדירות בצמודי קרקע". רזיאל מבקש מראש העירייה דיון דחוף בהנהלת העיר. יש לציין, כי כבר בחודש פברואר 2011 שיגר רזיאל אחרק מכתב לשר הפנים אלי ישי בו הוא מבקש ממנו לפטור את תושבי העיר מהיטל ההשבחה.
עו"ד מנשה קמפלר המייצג את תושב העיר יעקב יהודה מסר בתגובה: "העירייה עושה ניסיון אומלל לעוות את החוק והיא ממציאה נימוקים מופרכים לטענותיה הדחוקות. חוק התכנון והבנייה תשכ"ה מחייב את בעלי הקרקע המממשים את זכויות בניה או המוכרים את זכויותיהם, בתשלום היטל השבחה, כל אימת שלא נקבע פטור כדין. החוק לא מתיימר ובפועל לא מחייב יזמי נדל"ן הבונים דירות להתעשרותם. לדברי עו"ד קמפלר "אנו לומדים בצער רב מתגובת העירייה כי היא מבקשת לעצור במתכוון את פיתוח השכונות הוותיקות, היא מבקשת להפוך את פיתוח השכונות הוותיקות לבלתי כדאית מבחינה כלכלית, ולגרום לסטגנציה, במקום למנף את תוצאות פסק הדין לפיתוח מבורך אשר יעבה את אוכלוסיית השכונות הוותיקות, ירחיב את בסיס המיסוי העירוני ויביא ברכה לכולם".
מהעירייה נמסר בתגובה: " ראש העיר משה סיני לא מנהל התכתבות ועונה למכתבים של סגן ראש העיר בתקשורת המקומית, ובמיוחד שהמדובר בעמדות של היועצים המשפטיים של העירייה, שנועדו להגן על טובת תושבי העיר, ולמנוע התעשרות של כרישי הנדלן ע"ח תושבי השכונות הוותיקות. טובת הציבור דורשת שלא יגיעו קבלנים ויזמים ויבנו עוד עשרות יח"ד על שטח, ללא שתושבי השכונות הוותיקות ייהנו מכספי היזמים, שיופנו לפיתוח השכונות".
תאריך: 17/11/2011
גיליון: 811
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il