09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הארנונה למגורים בראש העין לא תעלה
מאת: יהורם אלוני
מליאת המועצה אישרה השבוע את העלאת צו הארנונה לעסקים ב- 4%. גזבר העירייה רחבעם חיים: ''תעריפי הארנונה של ראש העין בכללותם עדיין נמוכים בהשוואה לרשויות אחרות''.
בשורה טובה לתושבי ראש העין: מליאת מועצת העיר אישרה השבוע את העלאת תעריפי הארנונה רק לעסקים ב- 4%. תעריף הארנונה למגורים לשנת 2012 לא יעלה מעבר לעדכון האוטומטי. החלטה זו טעונה את אישורו של משרד הפנים שיאשר את החלטת המועצה.
ראש העירייה, משה סיני שפתח את הישיבה, הזמין את גזבר העירייה רחבעם חיים להסביר את צו הארנונה לשנת 2012. בפתח דבריו אמר הגזבר שאין שינוי משמעותי בין צו הארנונה לשנת 2011 לבין -צו הארנונה לשנת 2012 והסביר כי "החלטה להעלאת תעריפי הארנונה לשנת 2012 הינה רק לעסקים בלבד משום שהעירייה לא יכולה להעלות את תעריפי הארנונה למגורים מעבר למה שגובים ברשויות אחרות באזור". עוד הוסיף הגזבר "גם העלאת תעריפי הארנונה לעסקים ב- 4% לשנת 2012 היא יחסית נמוכה לשאר הרשויות שגובות הרבה יותר מראש העין".
חבר המועצה מיכאל מלמד העלה את טענתם של בעלי העסקים בפארק אפק שמתקוממים נגד החלטת העירייה להעלאת תעריפי הארנונה משום שלטענתם "הם כורעים תחת הנטל הכבד של המיסים הגבוהים". חבר המועצה מיכאל מלמד הציע לקצץ בתקציב 'פסטיבל תימנה' ולא להעלות את הארנונה לעסקים. דברים מעין אלה אמר גם חבר המועצה מתניה יצחק שהביע את התנגדותו להעלאת הארנונה לעסקים ודרש מראש העירייה משה סיני להתחשב בטענותיהם של בעלי העסקים שהם כורעים תחת הנטל הכלכלי ולהיפגש איתם. ראש העירייה משה סיני השיב כי הוא מודע לטענותיהם של בעלי העסקים וכי התקיימה פגישה בנושא יחד עם גזבר העירייה רחבעם חיים והסבירו להם את החלטת העירייה שתעריפי הארנונה של העירייה יחסית נמוכים בהשוואה לערים אחרות. "לשם השוואה", אומר הגזבר "בראש העין תעריף הארנונה- לעסקים הינו כ- 130 ₪ למ"ר ובשאר הערים: הוד השרון- 289 ₪, הרצלייה 286 ₪, רעננה 285 ₪ ובפתח תקווה 332 ₪ , אז מסתבר שגם אחרי העלאת ארנונה, עדיין העיר ראש העין ניצבת בין תעריפי הארנונה לעסקים בין הנמוכים בארץ" אומר הגזבר.
תקרית לא נעימה אירעה בישיבה כאשר חברת המועצה שרי סלע כינתה את גזבר העירייה רחבעם חיים 'חמור'. חברי המועצה התקוממו ודרשו מסלע להתנצל אולם סלע בחרה שלא להתנצל.
המנכלי"ת אירית נתן אמרה ל'אינדקס אוביקטיבי' בסוף הישיבה "זו העלבת עובד ציבור בפומבי. זה דבר חמור מאוד ועזות מצח. חבר מועצה חייב שיהיה לו רסן לדברים שהוא אומר בפרט כלפי עובד ציבור".

הגזבר רחבעם חיים סירב להגיב

תגובת שרי סלע: "אני מצפה מרחבעם חיים שלאחר שבע שנים בו הוא כותב "אדונים נכבדים" יתקן ולא יחזור על טעותו בשנה השמינית. היות ולאחר 7 שנים בהן אני מעירה לו על טעותו חוזר רחבעם גם בשנה השמינית על טעותו נראה שהתואר שנתתי לו אכן נכון. אם רחבעם חיים ימצא לנכון להתנצל בפני אהיה מוכנה לחזור בי ממה שאמרתי".
תאריך: 24/11/2011
גיליון: 812
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il