30/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
בא לברך ויצא מקלל
מאת: אבי חימי עורך דין
המאבק על מינוי שופטי בית המשפט העליון בעיצומו ופרשת השבוע - איוש ''הכיסא המזרחי'', אשר נשאר מיותם עם פרישתו של השופט אדמונד לוי (שתפס משבצת כפולה, מזרחי ודתי).
במבט ראשון נראה שמדובר ביוזמה מבורכת, שהרי אין מחלוקת שבית המשפט העליון לדורותיו אויש ברוב מוחלט של יוצאי עדות אשכנז, למרות קיומם של לא מעט משפטנים ראויים מיוצאי עדות המזרח. במבט מעמיק יותר נראה שהרצון לייחד כיסא לשופט מזרחי, עטוף בלא מעט התנשאות, מחטיא את המטרה ומחזיר אותנו שנים רבות אחורה לימים ורגשות של קיפוח.
בבית המשפט העליון ישנו מקום ל-15 שופטים (למרות שבפועל יושבים רק 13), אז מדוע לייחד כיסא רק לשופט מזרחי אחד? אם המטרה האמיתית היא מיגור הקיפוח – ולא התעטפות בעלה תאנה מזרחי – אז למה לא ידאגו למינוי של 8 שופטים מזרחים, שהרי אנחנו יותר ממחצית האוכלוסייה.
רגע, ואיזה מזרחי ימונה לתפקיד - מרוקאי? עירקי? תימני? או שאולי זה לא משנה כי כולנו אותו הדבר. ואם גיוון וייצוג של כל שכבות האוכלוסייה הוא אכן על הפרק - אז מה עם כיסא לשופט רוסי? גם הם חלק נכבד מהאוכלוסייה. ומה עם כיסא לשופט אתיופי? להם לא מגיע? ומה עם כיסא לשופט "מעורב" (אשכנזי-ספרדי)?
ומה על העוול שייגרם לאותו שופט מוכשר שימונה לעליון? הרי לעד ידבק בו "החשד" שהוא לא נבחר כי הוא היה המועמד הטוב ביותר, אלא כדי להשקיט את מצפונם של האשכנזים ולסתום את פיותיהם של המזרחים – באתם לברך ויצאתם מקללים.
אני באמת מאמין שצריך שינוי בבית המשפט העליון והייתי רוצה לראות שיושבים בו שופטים מכל העדות – אבל חייבים להודות שאין שום קשר בין מוצאו של אדם ובין יכולתו לשפוט. ביותר מעשרים שנות עיסוק במשפטים ביליתי לא מעט בבתי משפט והופעתי בפני מאות שופטים ומעולם לא עניין אותי אם הם אוכלים גפילטע פיש או מופלטה. אל תשאל את עצמך האם השופט מזרחי או אשכנזי, אלא שאל האם הוא מקצועי, האם הוא הגון, האם הוא בעל מצפון וחמלה.
אז באמת תודה רבה לך ממשלת ישראל שאת דואגת לנו המזרחים, אבל כמזרחי גאה אני אומר לא תודה ועשו לנו טובה אחת, מנו את האנשים הראויים ביותר לתפקיד, ללא הבדלי דת, מין או עדה.

שלכם

אבי חימי

Himi_law@netvision.net.il

תאריך: 24/11/2011
גיליון: 812
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il